נתניהו. ארכיון (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

אם לרגע חשבתם אחרת, מסתבר שגם ראש הממשלה הוא אנושי. גרגר קטן שחדר לעינו של בנימין נתניהו גרם לעיכוב ישיבת הממשלה השבועית, ויצר בעיקר חרושת שמועות בקרב עיתונאים ופוליטיקאים. אז מה מומלץ לעשות במקרה של חדירת עצם זר לעין? "קודם כל אסור להתייחס לכך בזלזול", מדגיש ד"ר יעקב קרפ, מנהל המרכז לבריאות העין של "שירותי בריאות כללית" במרכז הרפואי זבולון.

לדברי ד"ר קרפ, גוף זר שנכנס לעין הוא אחת הסיבות השכיחות לפנייה דחופה לרופא עיניים, אך אפשר לפעמים להתמודד עם אי הנוחות בבית. "אם אתם מרגישים צריבה בעין ומבחינים באודם, מומלץ לשטוף מיד את האזור בעדינות במי ברז", מסביר ד"ר קרפ. "זהו הטיפול הנכון המיידי, שיכול לסלק במהירות את העצם הזר". ד"ר קרפ מוסיף, כי במקרים מסוימים יכולה אי הנוחות בהחלט לנטרל את המתלוננים למספר שעות.

לא להתעלם מהתסמינים

אם התסמינים ממשיכים עדיין להציק לכם לאחר מספר שעות, יש לפנות לייעוץ רפואי על מנת למנוע סכנת זיהום - או חלילה אובדן ראייה. "כיוון שאי אפשר לדעת אם מדובר בשריטה בקרנית או בפגיעה חודרנית יותר, יש לסור לרופא, ובמקרים מסוימים לקבל טיפול אנטיביוטי", מציין ד"ר קרפ.

ראש הממשלה, כך מסתבר, נמצא בחברה טובה. "מדי יום פונים אלינו אנשים עם בעיה דומה", מעיד ד"ר קרפ. "רוב המקרים אינם חמורים, אך בהחלט יכולים לפגום בשגרת סדר היום". רק שנהיה בריאים.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?