נדבקים בחצבת בעת ביקור בחו
אילוסטרציה | צילום: החדשות

נוסעים בקו 981 מצפת לבני ברק שלשום (שלישי) בשעה 16:30 נחשפו לחצבת – כך עולה מהודעת משרד הבריאות. על פי ההודעה, חולה במחלה המדבקת שהה באוטובוס, ומשכך נוסעים שנולדו משנת 1957 ואילך ואינם מחוסנים בשתי מנות נגד המחלה מתבקשים להגיע בהקדם ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריהם כדי לברר את הצורך בקבלת חיסון.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

שלשום הזהיר משרד הבריאות את נוסעי טיסת אל על מספר LY 2432 מלרנקה לתל אביב ב-20 לחודש כי כי על המטוס היה אדם חולה בחצבת.גם במקרה זה נוסעי הטיסה שנולדו אחרי שנת 1957 ואינם מחוסנים בשתי מנות חיסון נגד חצבת, מוזמנים לפנות בהקדם ללשכת הבריאות הקרובה ביותר, על מנת לברר את הצורך בקבלת חיסון נגד חצבת.

מוקדם יותר ביום שלישי פרסמנו לראשונה כי משרד הבריאות אסר על ילדים שלא קיבלו חיסון נגד חצבת להגיע לגנים שבהם הייתה חשיפה למחלה עד שהוריהם יסכימו לחסנם. מטרת ההחלטה היא למנוע את התפרצות המחלה וכדי ליישמה הופעל סעיף 19 של פקודת בריאות העם 1940 על ידי רופא המחוז מטעם משרד הבריאות.

צילום ארכיון
צילום ארכיון | צילום: חדשות 2

לאחר מבצע חיסונים בישוב, כ-14 ילדים עדיין נותרו לא מחוסנים בגנים שבהם התגלתה חצבת, וכעת קיים החשש שהם ימשיכו את שרשרת ההדבקה, ובכך יעמידו בסיכון פעוטות, נשים בהריון ואנשים עם מערכת חיסון מדוכאת. "בקרבם המחלה עלולה להיות קשה ואף קטלנית", אמר פרופ' שמואל רשפון, רופא מחוז חיפה של משרד הבריאות שחתם על ההחלטה.

רשפון פנה לראש מועצת חריש, וכתב לו שהוא אוסר את כניסת הילדים. "בתוקף סמכותי אני קובע שהחל מהיום ועד להודעה חדשה ממני אסור ל-14 הילדים שלא חוסנו להיכנס לגני הילדים", כתב רשפון. "הם יוכלו לחזור לגנים אחרי שיקבלו לפחות מנה אחת של חיסון נגד חצבת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו