אמבולנס שהותקף בנצרת (צילום: חדשות)
האמבולנס איתו הגיע הצוות | צילום: חדשות

פרמדיק וחובש של מד"א הותקפו היום (חמישי) בבית בנצרת על ידי קרוב משפחתו של חולה. הצוות הגיע לבית שנמצא באחת משכונות העיר לאחר שהתקבלה קריאה, ובשלב מסוים הם הותקפו על ידי קרוב המשפחה של החולה, שתקף את הפרמדיק בדחיפות ולאחר מכן הכה אותו באגרוף בראש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

למרות התקיפה, המשיך צוות מד"א לטפל בחולה ופינו אותו לבסוף לבית החולים העמק בעפולה. "בסך הכול הגענו לטפל בחולה, לא הייתה שום סיבה להתנפלות ולתקיפה", סיפר החובש לחדשות 2 Online.

"מיד הפעלנו את הנוהל של מד"א 1000 והתקשרנו למשטרה לדווח על האירוע, המשכנו בנסיעה לבית החולים ומשום ששום ניידת לא חברה אלינו ואף אחד לא דיבר אתנו הגענו בסופו של דבר לתחנת המשטרה בנצרת והגשנו תלונה נגד התוקף", הוסיף. "בסך בכול באנו להגיש עזרה ולעזור לאנשים ובסופו של דבר אנחנו מותקפים. התדירות של המקרים הללו לא גבוה אבל זה קורה ואנחנו נתקלים באלימות ואין מי שיגן עלינו, חבל".

שלשום הותקפה אחות בבית החולים רמב"ם בחיפה על ידי מטופלת וחברתה. האירוע האלים התרחש כאשר צעירה בת 28 ירקה וקיללה את האחות בת ה-46 שטיפלה בחברתה המאושפזת.

האחות שהותקפה ברמב"ם
האחות שהותקפה ברמב"ם | צילום:

אנשי הביטחון שהוזעקו למקום הוציאו את המקללת מהמחלקה, אך אז המטופלת בת ה-18 התנפלה על האחות והכתה אותה באגרופים. האחות איבדה את הכרתה ופונתה למיון, ובהמשך שוחררה לביתה.

שתי התוקפות נעצרו אתמול על ידי המשטרה והן נחקרו בתחנה בחיפה, מאוחר יותר האריך בית המשפט את מעצרן ביממה והבהיר כי לשתיהן עבר פלילי. "מדובר במקרה חמור מאוד וקשה", אמר קצין האבטחה של בית החולים, בני קולק בשיחה עם חדשות 2 Online. "רק לפני חצי שנה התקיימה ברמב"ם עצרת מחאה לזכרה של אחות מהמרכז שנשרפה על ידי מטופל, והנה שוב אנחנו עומדים כאן. זה מצער שרשויות האכיפה לא מצליחות להתמודד עם התופעה הקשה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לתקיפת צוות מד"א בנצרת כי "בניגוד לנטען, מיד עם קבלת הארוע הוזעקה למקום ניידת משטרה, עוד בדרכה יצרה קשר עם איש הצוות על מנת לחבור עמו ולטפל באירוע. החובש מסר לשוטרים כי הוא עזב את המקום ונמצא בדרכו לפינוי החולה לבית החולים בעפולה וכי בסיום הטיפול יגיע לתחנת המשטרה על מנת למסור תלונה אודות המקרה. עם קבלת התלונה הערב במשטרה נפתחה חקירה אשר נמצאת בראשיתה. משטרת ישראל רואה בחומרה רבה כל מעשה אלימות, בפרט כנגד צוותים רפואיים, ותפעל למיצוי הדין עם החשוד בהקדם".