עצרת המחאה ברמב"ם
עצרת המחאה ברמב"ם | צילום:

הצוות הרפואי בבית החולים רמב"ם שבחיפה קיים הבוקר (רביעי) עצרת מחאה בעקבות תקיפת אחות אמש על ידי מטופלת וחברתה. האירוע התרחש כאשר צעירה בת 28 ירקה וקיללה אחות בת 46 שטיפלה בחברתה המאושפזת. אנשי הביטחון שהוזעקו למקום הוציאו את המקללת מהמחלקה, אך אז המטופלת בת ה-18 התנפלה על האחות והכתה אותה באגרופים. האחות איבדה את הכרתה ופונתה למיון, ובהמשך שוחררה לביתה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

שתי התוקפות נעצרו אתמול על ידי המשטרה והן נחקרו בתחנה בחיפה, מאוחר יותר האריך בית המשפט את מעצרן ביממה והבהיר כי לשתיהן עבר פלילי.

בעצרת המחאה שהתקיימה בבית החולים הבוקר נשמעה ביקורת כלפי בית המשפט, שלטענת הצוות לא מרתיע מספיק את התוקפים. אחד הנואמים אמר ש"לאחר התקיפה מיד נראה את התוקף מסתובב שוב במסדרונות בית החולים".

האחות שהותקפה ברמב"ם
האחות שהותקפה אמש ברמב"ם | צילום:

בשיחה של חדשות 2 Online עם קצין האבטחה של בית החולים, בני קולק, הוא הסביר כי "מדובר במקרה חמור מאוד וקשה. רק לפני חצי שנה התקיימה ברמב"ם עצרת מחאה לזכרה של אחות מהמרכז שנשרפה על ידי מטופל, והנה שוב אנחנו עומדים כאן. זה מצער שרשויות האכיפה לא מצליחות להתמודד עם התופעה הקשה".

לדבריו, "מתחילת השנה חווה הצוות בבית החולים יותר מ-70 מקרי אלימות פיזית ומילולית וזה בהחלט צריך להדליק נורה אדומה לכל מי שאכפת לו מה שעושים הצוותים בכל בתי החולים במדינה".