הושג המימון. נועם איבגי
הושג המימון. נועם איבגי | צילום: באדיבות המשפחה

סיוע משמעותי במאבק להצלת חייו של נועם איבגי בן ה-12: חברת התרופות "נוברטיס אונקולוגיה" הודיעה היום (חמישי) למשפחתו של נועם ולעמותת "רחשי לב" המלווה אותו, כי תתרום את התרופה הנדרשת להצלת חייו של נועם שנאבק בגידול סרטני בלבו ובריאתו. בעמותה מדגישים, עם זאת, כי מופע ההתרמה לנועם ייערך כמתוכנן מחר בתיאטרון "הבימה", וההכנסות ממנו יוקדשו למימון המשך הטיפול הרפואי בנועם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ברגע האחרון חברת נוברטיס החליטה לממן את הטיפול הניסיוני, שעלותו כ-180 אלף דולרים", אמר לחדשות 2 שימי גשייד, מנכ"ל עמותת "רחשי לב". "זה מיוחד מאוד ולא צפוי. הצוות הרפואי מאוד מרוגש מהמחווה של החברה, ואין לנו איך להודות ולהביע הערכה בפני החברה". לדבריו, נועם הגיב בשמחה רבה לבשורה: "הוא מרוגש, זה נותן לו כוח - אנחנו מאמינים שזה יכול לעזור לו, זה מאוד מעודד".

מחר ייערך מופע ההתרמה בתיאטרון "הבימה" בשעה 11:00 בהשתתפות אורי חזקיה, קובי אפללו, שחר חסון, מאיה בוסקילה, שלישיית "מה קשור" ומיקי גבע. שדרני הרדיו סלוצקי ודומינגז ינחו את האירוע, וגם שחקני קבוצת הפועל תל אביב נרתמו למען המטרה החשובה, ויעניקו באירוע כדורגל חתום על ידם.

נועם בבית החולים
נועם בבית החולים | צילום: באדיבות המשפחה

גשייד הדגיש כי המימון לתרופה אינו סוף הסיפור, ועל כן הוחלט להשאיר את המופע על כנו: "הכסף ממופע ההתרמה יועבר לניתוח שיעבור נועם לאחר הטיפול הרפואי. הניתוח יהיה בחו"ל בשל המורכבות של הגידול, שיושב על הלב, הריאה ועל כלי דם חיוני". לדבריו, גיוס התרומות נעשה בשקיפות ותחת פיקוח משפטי.

ענבר, אמו של נועם, סיפרה לחדשות 2 Online כי "רק עכשיו שמעתי על כך, וזה מאוד משמח. תודה לחברת התרופות". ענבר סיפרה כי הגידול התגלה כשנועם היה בן תשע וחצי: "הוא לא הרגיש טוב והתחיל לרדת במשקל - בהתחלה הרופאה חשבה שזו דלקת ריאות, אבל בסופו של דבר התגלה שמדובר בגידול מסוכן וקשה". 

"הטיפול בו יקר במיוחד, ונכון להיום הוא לא נמצא בסל הבריאות והוא זקוק לתרופה הניסיונית", הוסיפה. התרופה שנתרמה, זיקאדיה, מיועדת לגידולים בריאות, וכאשר טופל נועם בעבר באמצעות תרופה דומה הגידול הצטמצם.

כרטיסים לאירוע ניתן עדיין לרכוש באתר "לאן" ובטלפון: 03-5247373 או *8780. תרומות ניתן להעביר לחשבון הבנק של עמותת "רחשי לב" עבור נועם בבנק הבינלאומי: סניף 033, מספר חשבון 409297941.