הושג המימון. נועם איבגי (צילום: באדיבות המשפחה)
אמנים רבים מתגייסים להצלתו. נועם איבגי | צילום: באדיבות המשפחה

"לא נתנו לו סיכוי, אבל אנחנו מאמינים". נועם איבגי, שיחגוג בשבוע הבא יום הולדת 12, נאבק כבר למעלה משנתיים וחצי בגידול מסוכן ונדיר בלבו ובריאתו. משפחתו מגייסת כסף עבור הטיפול היקר והניסיוני, שעלותו כ-180 אלף דולרים, ואמנים רבים נרתמו למופע התרמה שייערך בשבוע הבא על מנת לגייס כספים למטרה החשובה. חונכו של נועם הדגיש כי "הסיכוי להצלחה של התרופה הוא מאוד גבוה, ואם האירוע לא יצליח - לא בטוח שתהיה עוד הזדמנות להציל אותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

עמותת "רחשי לב", המרכז הארצי לתמיכה בילדים חולי סרטן, נרתמה להצלת חייו של נועם, ותקיים בשבוע הבא בתיאטרון "הבימה" אירוע התרמה בהשתתפות אמנים על מנת לממן את הטיפול הרפואי היקר. באירוע, שיתקיים ביום שישי הבא (5.9) בשעה 11:00, ישתתפו האמנים אורי חזקיה, קובי אפללו, שחר חסון, מאיה בוסקילה, שלישיית "מה קשור" ומיקי גבע, ושדרני הרדיו סלוצקי ודומינגז ינחו את האירוע. גם שחקני קבוצת הפועל תל אביב נרתמו למען המטרה החשובה, ויעניקו באירוע כדורגל חתום על ידם.

ענבר, אמו של נועם, סיפרה לחדשות 2 Online כי הגידול התגלה כשנועם היה בן תשע וחצי. "הוא לא הרגיש טוב והתחיל לרדת במשקל - בהתחלה הרופאה חשבה שזו דלקת ריאות, אבל בסופו של דבר התגלה שמדובר בגידול מסוכן וקשה", סיפרה ענבר. "הטיפול בו יקר במיוחד, ונכון להיום הוא לא נמצא בסל הבריאות והוא זקוק לתרופה הניסיונית". התרופה מיועדת לגידולים בריאות, וכאשר טופל נועם בעבר באמצעות תרופה דומה הגידול הצטמצם.

נועם נמצא בימים אלו במחנה קיץ בארצות הברית, אך הוא עודכן לגבי האירוע ועל ההירתמות של האמנים הרבים. "הוא משתדל להתמודד ולחיות וליהנות מהחיים, ההומור שומר עליו", סיפרה אמו. "יש המון היענות והרבה אנשים שרוצים לתרום - אנחנו כל הזמן מלווים ונתמכים על ידי המון אנשים, משמח לדעת שיש אנשים שחושבים עלינו ותומכים בנו".

בינתיים המשפחה משתדלת לשמור על שגרה ככל הניתן: "נועם הלך לבית הספר במהלך השנה, ובכל שבועיים נסענו לבית החולים לבדיקות ומעקבים. הוא כבר היה במצב של הוספיס ולא נתנו לו סיכוי, אבל החלטנו שלא מוותרים".  

נועם בבית החולים (צילום: באדיבות המשפחה)
נועם בבית החולים | צילום: באדיבות המשפחה

"במבט שלו הוא מבקש שנציל אותו"

אלון לופוביץ, החונך האישי של נועם מטעם עמותת "רחשי לב", הפיק את האירוע "בעשר אצבעות ומכל הלב, זה יוצא מתוך הנשמה". לופוביץ מתנדב בעמותה במשך כשמונה שנים, ובשנתיים האחרונות הוא מלווה את נועם: "רוב הפעילות שלי היא לעשות לו כיף - לקחת אותו לסרט או לחופשה. בחודש האחרון, למשל, לקחתי אותו לקיאקים ואנחנו מבלים הרבה ביחד. אני מנסה לתת לו שגרה אחרת".

לדבריו, ההבנה כי הטיפול נחוץ ודחוף דחפה אותו על מנת לארגן את האירוע. "בגלל הקשר החם שנוצר איתו ועם משפחתו, אני הרגשתי צורך מוסרי ורגשי לעזור לו. זה דורש המון מאמץ והשקעה, ואני ויתרתי על מקום עבודה כדי לעזור לנועם. אני יודע שאוכל לחזור בהמשך למקום העבודה הזה, אבל מבחינת הטיפול - זה או עכשיו או אף פעם".

"המטרה היא מאוד פשוטה: הוא חוגג יום הולדת 12 והאירוע מתקיים ארבעה ימים אחרי יום ההולדת, ואני מרגיש שהאירוע נועד כדי שנפגוש אותו גם בבר המצווה. אני מבקש מכל אחד שיתרום 240 שקלים ושעתיים מזמנו כדי להציל ילד בן 12 שרוצה לחיות, שנפל עליו גידול בלב. עשיתי את כל מה שאפשר, ואני פונה לציבור שיעזור לנועם", הוסיף אלון. "כל מי שמכיר אותו מתאהב בו".

"הרבה גורמים, בהם האמנים, 'הבימה' וחברת 'ביס ביס' נענו לבקשה והחליטו לראות בנועם כילד שלהם- ההתגייסות מדהימה ומחממת את הלב, הם פשוט הבינו שהם יכולים להציל פה חיים", הוסיף אלון. "התמונה שלו היא שומר המסך שלי, במבט שלו הוא מבקש שנציל אותו - אני מאוד נקשרתי אליו. יש לי 11 יום לשכנע את הציבור להוציא מהכיס כסף כדי שנועם יחיה ויוכל לספור עוד 365 ימים עד לבר המצווה שלו".

כרטיסים לאירוע ניתן לרכוש באתר "לאן" ובטלפון: 03-5247373 או *8780. תרומות ניתן להעביר לחשבון הבנק של עמותת רחשי לב עבור נועם בבנק הבינלאומי: סניף 033, מספר חשבון 409297941.