הצפות באמצע יוני (צילום: חדשות)
הבית של רביבו, הבוקר | צילום: חדשות

כמויות הגשם החריגות שירדו הבוקר (רביעי) בעיקר בדרום הארץ לא רק שגרמו להצפות ברחובות אלא גם להרס בבתים לאחר שמים חדרו אליהם והציפו אותם. דורון רביבו משדרות, שגילה שביתו הוצף סיפר ל"החדשות" Online על מה שקרה: "זה התחיל לפני שעתיים ואני מאמין שזה קרה בגלל הניקוז הגרוע בעיר. לא רק הבית שלי הוצף אלא כמעט כל הבתים בשכונה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדבריו, זו הפעם הראשונה שדבר כזה קורה למרות שמדובר בגשמים בחודשי הקיץ. "אני מאמין שזה קשור לעבודות של העירייה באזור. הבתים הנמוכים נפגעו אבל זה אף פעם לא קרה, זה פעם ראשונה".

ההצפות בבית בשדרות (צילום: חדשות)
ההצפות בבית בשדרות | צילום: חדשות

בהמשך תיאר את הנזק שנגרם לבית: "אנחנו כבר עייפים מלנקות. הבוץ נכנס לכל חור, רהיטים, סלון. הייתה הפסקת חשמל אבל אנחנו לא רוצים להדליק את החשמל כי הבית מלא מים. יש דברים שנהרסו - שידות, עץ שהיה על הרצפה. הקירות התנפחו. צריך לנקות את הבוץ והמים כדי להבין עד הסוף מה קרה".

גשמים עד אחר הצהריים, חשש משיטפונות

מזג האוויר היום מעונן, עם גשמים מקומיים שירדו מצפון הארץ ועד לאזור צפון הנגב עד לשעות אחר הצהריים. ייתכנו סופות רעמים יחידות. קיים חשש משיטפונות במדבר יהודה וים המלח. הטמפרטורות יישארו בהמשך ללא שינוי ניכר אך הן נמוכות מהרגיל ב-2 עד 4 מעלות.

בשעות הבוקר התרכזו הגשמים בחלקים המערביים של הארץ, בערי וביישובי מישור החוף, מרכז הארץ והשפלה. במהלך הלילה ירדו גם גשמים באזור תל אביב. הממטרים ברחבי הארץ צפויים להמשיך ולרדת בפרקי זמן קצרים אך חזקים מאוד - עד לשעות אחר הצהריים. מדובר בבוקר מיוחד ביותר מבחינת מזג האוויר כיוון שגשם באמצע יוני חריג כך שהפעם האחרונה שגשם ירד בכמויות כאלה בחודש זה הייתה ב-1992.

בדורות (ליד שדרות) ירדו 66 מ"מ, בשובל (סמוך לנתיבות) ירדו 52 מ"מ, ביד מרדכי 48, בארז 45, באשקלון 37 ובכרמיאל 36.

תושב השרון סיפר ל"החדשות" Online: "התעוררנו לפנות בוקר מקולות חזקים של רעמים וגשם חזק מאוד. יש תחושה של אמצע החורף - ביוני!".

תושב שדרות, דוד מנצור, תיאר בגלי צה"ל: "כל העיר הפכה לוונציה. הכול מוצף, המשחקיה, עשר מכוניות בתוך השלוליות. אין נכנס ואין יוצא מהשוק. התשתיות ישנות, לא משקיעים בהן, רק בעניינים קוסמטיים. הנה גשם וזה מה שקורה".

הצפות בשדרות (צילום: בועז צברי, חדשות)
הצפות גם בשדרות | צילום: בועז צברי, חדשות

הטמפרטורות החזויות בצהרי היום: במטולה 24 מעלות, בקצרין 28, בחיפה 26, בטבריה 33, בנצרת 26, בעפולה 30, בבית שאן 33, בתל אביב 28, באשדוד 28, בלוד 29, בירושלים 25, ים המלח 36, באר שבע 30, מצפה רמון 28 ובאילת 28 מעלות.

"תחושה של אמצע החורף - ביוני" (צילום: בועז צברי, חדשות)
"תחושה של אמצע החורף - ביוני" | צילום: בועז צברי, חדשות

מחר מזג האוויר צפוי להתייצב ויהיה מעונן חלקית. תחול עלייה בטמפרטורות, בעיקר בפנים הארץ ובהרים והן תהיינה רגילות לעונה. בשעות הצהריים ייתכן גשם מקומי בצפון מזרח הארץ. בימים הקרובים תחול עלייה בטמפרטורות עד לשרב שיהיה בשבת. ירידה בטמפרטורות צפויה רק בתחילת שבוע הבא.

הצפות ברהט (צילום: חדשות)
הצפות ברהט | צילום: חדשות