מאות מתרחצים בחוף עין בוקק שבים המלח הונחו לצאת מהמים היום (שבת) בשל דליפה של כתם שחור מבעבע שהדיף ריח חזק של גופרית. בדיקה של המועצה האזורית תמר והיחידה הסביבתית של המשרד להגנת הסביבה שהוזעקה למקום העלתה כי הכתם שהתפשט עד למרחק של כ-20 מטרים מקו המים נגרם כתוצאה מדליפת כלור מבריכה של אחד המלונות באזור: "התקלה טופלה וכעת נבדק כיצד התרחשה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתיעוד שהגיע מהחוף שבאזור המלונות ניתן לשמוע את המציל קורא למתרחצים לצאת מהמים לאלתר. "כל המתרחצים מתבקשים לא להיכנס למים", קרא הכרוז. "לצאת מהמים וגם לא להיות על קו המים. כולם בבקשה להתרחק".

בשיחה עם "החדשות" סיפר אחד המתרחצים: "היינו פה מהבוקר והמים החלו לבעבע וריח חריף התפשט פה. זה נעלם אחרי עשר דקות ושוב חזר. כל המתרחצים ברדיוס של 300 מטר פונו".

מהמועצה האזורית תמר נמסר: "בשעות הצהריים הורו המצילים בחוף עין בוקק למתרחצים בים המלח לצאת מן המים לנוכח כתם במים כמה עשרות מטרים מן החוף. יחידת תפעול החופים של המועצה האזורית תמר פועלת תחת הנחיות המשרד להגנת הסביבה ולעת עתה הרחצה במקטע החוף המרכזי בעין בוקק אסורה. לרשות הציבור חופים נוספים הפתוחים לרווחתם הן בעין בוקק והן בחמי זהר".