עומסים בבתי החולים הם לא דבר חדש, אבל נדמה שהחורף השיאים נשברים והעומסים כבדים אפילו יותר מהרגיל: עשרות חולים מטופלים במסדרונות, כאלה שממתינים קרוב ליממה שלמה עד שיעלו למחלקה, רופאים חסרי אונים ואחיות שקורסות מעבודה. כך נראה המצב הקשה של מערכת הבריאות בישראל בשנת 2019.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

במהלך היום (רביעי) העומס בבית החולים רמב"ם בחיפה, בית החולים הגדול ביותר בצפון, עמד על 160 אחוזים, זאת לאחר תפוסה של 200 אחוזים שנרשמה אמש בשעות הערב. בתיעוד שהגיע מבית החולים ניתן לראות את המוני האנשים שמחכים לקבל טיפול במסדרונות, וכן רופאים שנעזרים באלונקות מהמחסן על מנת לקבל את החולים.

"תסתכל איזו צפיפות, מה זה, אנחנו ב-2019", זעם איציק שמאושפז בבית החולים והוסיף: "הממשלה הזאת ממש לא אכפת לה מאף אחד". רחל גואליק שמאושפזת גם היא ברמב"ם מספרת: "מאתמול עד עכשיו אני צריכה לעלות למחלקה ועדיין לא העבירו אותי".

אבל רמב"ם הוא לא בית החולים היחיד שבו מורגשים עומסים חריגים: במהלך היממה האחרונה נרשמו עומסים של 103 אחוזים בבית החולים איכילוב בתל-אביב, 120 אחוזים בבית החולים בילינסון בפתח-תקווה, 140 אחוזים בבית החולים קפלן ברחובות, והשיא היה בבתי החולים העמק בעפולה ובבית החולים אסף הרופא בבאר יעקב - שם נרשמו עומסים של 150 אחוזים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו