ארבעה ימים של מזג אוויר חורפי במיוחד הגיעו לסיומם, והיום (חמישי) הטמפרטורות יעלו ויהיה מעונן חלקית. מזג האוויר הנוח שצפוי להגיע בסוף השבוע הופך את הצפון למזמין במיוחד, וכבר אתמול החלו להגיע מטיילים רבים ליהנות מהנוף הירוק.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

היום הטמפרטורות יעלו ואמנם לא יהיה חם, אך הקור הגדול של הימים האחרונים יתפוגג. ביום שישי מזג האוויר יהיה נוח ויהיה מעונן חלקית. ההתחממות תימשך עד תחילת השבוע, ובראשון תחול שוב ירידה בטמפרטורות ותחל מערכת גשמים נוספת.

סוף שבוע נהדר לטיולים (צילום: גיא קולר - רשות הכינרת, חדשות)
גדות הירדן הוצפו | צילום: גיא קולר - רשות הכינרת, חדשות

הטמפרטורות החזויות להיום: בצפת 9 מעלות, טבריה 18, נצרת 13, עפולה 16, בית שאן 17, חיפה 14, תל אביב 18, אשדוד 17, ירושלים 11, באר שבע 16, מצפה רמון 13 ובאילת עם 21 מעלות.

הרי הגליל והגולן כוסו ירוק. נחל דליות (צילום: סער הופמן, חדשות)
הרי הגליל והגולן כוסו ירוק. נחל דליות | צילום: סער הופמן, חדשות

המערכת החורפית והסוערת השפיעה על הנחלים בצפון, ורשמה שיא שלא היה כמותו ב-5 השנים האחרונות: זרימה של 100 קוב בשנייה. לשם השוואה, במהלך הקיץ נרשמה זרימה של קוב 1 בשנייה. הזרימה הרחיבה את נהר הירדן והציפה את גדותיו, ורבים מקווים שהיא תשטוף את הלכלוך שהצטבר בשנות הבצורת האחרונות, ותעלים את מה שגרם להתפשטות מחלת העכברת בקיץ האחרון.

רק השלג אכזב. הר מירון (צילום: יריב פררו, רשות הטבע והגנים, חדשות)
רק השלג אכזב. הר מירון | צילום: יריב פררו, רשות הטבע והגנים, חדשות

גם הכינרת נהנתה מהגשמים: מפלס האגם, שנצבע בחום מסחף הנחלים, עלה במהלך השבוע האחרון ביותר מ-25 ס"מ. האכזבה היחידה שנרשמה בתוך הסערה היא מהשלג, אשר לא יצא מגבולות ההרים הצפוניים. בצפון רמת הגולן נמדדו רק 3 ס"מ של שלג, אשר הספיקו להיעלם זה מכבר.

באתר החרמון לעומת זאת נמדד מטר וחצי של שלג, ומהשכנים הלבנונים מצפון הגיעו צילומים של ילדים משחקים בכפרים צבועים לבן. הרי הגליל שלנו ורמת הגולן אמנם לא התכסו בשלג, אך בהחלט הספיקו להתמלא בצמחייה ירוקה, שתקבל בברכה את המטיילים צפונה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו