"ממש כמו בסרטי אימה" | צילום: חדשות

יוסי בן ה-40 מהרצליה סבל בחודשים האחרונים מגירודים בלתי פוסקים באזור המותן, אך למרות הטיפול התרופתי, הגירודים רק החמירו. הוא סבל מכאבים רבים עד שמקור התופעה התגלה: בזמן שטייל בהודו תולעת טרופית נדירה חדרה לגופו והתחפרה מתחת לעורו. "רציתי לקלף מעליי את העור", שחזר בשיחה עם החדשות Online.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

עם תחילת הגירודים בגופו, יוסי חשב שבכלל מדובר בעקיצת יתוש רגילה ולא ייחס לכך חשיבות רבה. אך ככל שעבר הזמן, החמירה התופעה ולאחר מספר שבועות שהוא סובל מגירודים, יוסי החליט לפנות לטיפול רפואי בקופת החולים של "מכבי שירותי בריאות" ברמת השרון.

הוא פגש את ד"ר יונתן שפירא, מומחה ברפואת עור, שבתום הביקור רשם עבורו משחה לטיפול בגירויים. בנוסף, הוא התבקש לבצע ביופסיה על מנת לסייע בקביעת אבחנה מדויקת, אם לא יהיה שיפור - שלא הגיע. "הגירודים הפכו כבר להיות ממש בלתי נסבלים", סיפר יוסי, "שום דבר לא עזר - ממש כמו בסרט אימה". המצב של יוסי לא השתפר והרופא ביקש ממנו שישלח לו בדוא"ל תמונה עדכנית של האזור המגורה בגופו.

"מדובר במקרה נדיר", ד"ר יונתן שפירא | צילום: מכבי שירותי בריאות, חדשות

עם קבלת התמונה והנתונים התגלה לרופא מידע חדש שהבהיר את התמונה: לאחר מספר שאלות קצרות לגבי המקומות שבהם טייל לאחרונה, ד"ר שפירא אבחן כי מדובר בתולעת טרופית נדירה המתחפרת בעור של בני אדם - תופעה הקרויה: "Csutaneous Larva Migrans". כבר באותו הערב יוסי קיבל מרשם חדש ולמחרת כבר החל את הטיפול שבזכותו מצבו הרפואי השתפר.

"גרמה לי לרצות לקחת סכין ולחפש אותה בעצמי"

זחלי התולעת ככל הנראה חדרו לעורו בזמן שטייל בהודו ויוסי, שהיה המום למשמע האבחנה, לא הצליח להירדם באותו הלילה. "הידיעה שיש לי תולעת בתוך הגוף, גרמה לי לרצות לקחת סכין ולהתחיל לחפש אותה בעצמי. זאת תחושה נוראית", ציין יוסי. ד"ר שפירא הסביר כי "מדובר במקרה נדיר, כזה שמגיע אולי פעם בשנה. האבחנה בזמן מנעה התפתחות סיבוכים, הכוללים זיהום בגופו של יוסי וגם התפתחות אלרגיה להפרשות התולעת".

מקורה של התולעת הנדירה שחדרה לגופו של יוסי בצואת בעלי חיים והיא נפוצה באזורים טרופים כמו הודו ותאילנד. היא לרוב נמצאת על חול, וחודרת לעורם של מבקרים הנוהגים לשכב בחופים או באזורים פתוחים.

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו