מנהל הדסה, זאב רוטשטיין
זאב רוטשטיין, בית חולים הדסה ירושלים | צילום: פלאש 90, חדשות

המשבר בהדסה: אחרי ש-726 רופאות ורופאי ההסתדרות המדיצינית הדסה הודיעו היום (שישי) כי יפתחו בשביתה החל מיום ראשון - פרופ' רוטשטיין הדף את הטענות ותקף את החלטת הסתדרות הרופאים. במכתב גלוי ששלח לכל הרופאים כתב: "הכרזת שביתה היא צעד פראי". הרופאים פנו במכתב בהול לרה"מ ושר הבריאות נתניהו, בבקשה להתערב במשבר קליטת הרופאים: "מערכת הבריאות מצויה בקריסה והציבור הישראלי משלם את המחיר".

 כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מנכ"ל בית החולים הדסה הדף את הטענות נגדו וכתב: "הכרזת השביתה של ההסתדרות הרפואית היא צעד פראי ולא נחוץ שעלול להחזיר את הדסה לימים חשוכים שבהם לא היה בטוח שבית החולים יוכל לשלם משכורות". עוד הוסיף: "'ההרמוניה המדומה' שליוותה אותי בין המשברים בשלושת השנים האחרונות שאנחנו ביחד - מתבררת כאשליה ומתרסקת בימים אלה".

"בחסות וועדי הרופאים הכרזתם מלחמה נגד הנהלת הדסה ונגדי, שהיא בעצם מלחמה נגד הבית של כולנו - מלחמה נגד הדסה", תקף רוטשטיין במכתבו. "חששתי שהכרזת מלחמה זו תגיע. מאז, קודמיי בתפקיד ואני עמלנו בכל המרץ לתקן את הקלקולים עליהם הצביעה ועדת הבדיקה של משרד הבריאות עוד בשנת 2014 ,שחקרה את התמוטטות הדסה. לא אחזור כאן על כל דברי הועדה, שבין השאר מנתה אחד לאחד את הגורמים, לרבות השכר המנופח של צוותי הדסה ובראשם הרופאים".

הפגנות בבית החולים הדסה (ארכיון)
הפגנות בבית החולים הדסה (ארכיון) | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

"אני פונה אליכם במכתב גלוי זה, ומבהיר שאין מדובר בגחמות או באגו של מי מההנהלה שנועד לפגוע במתמחים או ברופאים צעירים, אלא שאנו ניצבים מול צורך אמתי", כתב. "לכל אחד שאוהב את הדסה ומרגיש שהיא ביתו אני קורא בשעה גורלית זאת, להתיישר עם מדיניות ההנהלה שהיא הרע במיעוטו, להשפיע על כולם מסביב לשתף פעולה ולפתור גם את הסכסוך הזה".

מכתב בהול שנשלח לנתניהו, עליו היו חתומים 726 רופאים, נכתב:  "כידוע בימים אלו ממש חדרי המיון והמחלוקות בבתי החולים קורסים ואינם מסוגלים לעמוד בעומס הפניות והמטופלים". הם הסבירו: "כל זאת מעבר למחסור המתמיד ברופאים, תקנים ומיטות אשפוז במערכת הבריאות. מערכת הבריאות מצויה בקריסה והציבור הישראלי משלם את המחיר".

בי
בית החולים הדסה עין כרם | צילום: פלאש 90 / הדס פרוש, חדשות

"מניעת קליטת המתמחים בהדסה מצטרפת לתמונת המצב העגומה במערכת הבריאות, מובילה לעומס בלתי נסבל על הצוות הרפואי ופוגעת אנושה ביכולת לתת טיפול ראוי, דבר אשר עלול לעלות בחיי אדם", טענו. "אנו קוראים לך להתערב בדחיפות ובאופן אישי במשבר הקשה בהדסה, ולהורות למנכ"ל בית החולים לבטל את החלטתו של פרופ' רוטשטיין לקלוט את כל המתמחים. התערבותך המידית הינה חיונית על מנת למנוע נזק בלתי הפיך לתושבי ירושלים והסביבה למטופלי בית החולים הדסה ומשפחותיהם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו