בי
הדסה עין כרם, ארכיון | צילום: פלאש 90 / הדס פרוש, חדשות

ההסתדרות הרפואית (הר"י) הודיעה למנהל בית החולים הדסה בירושלים, פרופ' זאב רוטשטיין, שתשבית את בית החולים הדסה הר הצופים ובית החולים הדסה עין כרם - החל מיום ראשון ללא הגבלת זמן. ההחלטה לשבש את הפעילות התקבלה בתגובה לכך שבית החולים הודיע באחרונה לעשרה מתמחים, שהיו אמורים להתחיל לעבוד בו, על ביטול ההעסקה. בעקות צעדי ההסתדרות הרפואית, בית החולים עשוי לפעול במתכונת מצומצמת (מתכונת שבת).

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בהדסה הסבירו כי הצעד של ההסתדרות הרפואית, עליו הכריזה אתמול (חמישי), מגיע אחרי שנתיים של משא ומתן על הפחתת שכר הרופאים בבית החולים - שגבוה ב-40% בהשוואה לשכר רופאים בבתי חולים ציבוריים בישראל, וזאת כדי לעמוד ביעדי תוכנית ההבראה. בהדסה ציינו כי המשא ומתן נתקע - ולכן לא נותרה ברירה אלא לעצור קליטה של רופאים שטרם החלו עבודתם.

מנהל הדסה, זאב רוטשטיין
מנהל הדסה, זאב רוטשטיין | צילום: פלאש 90, חדשות

במכתב ששלח יו"ר ההסתדרות הרפואית פרופ' ציון חגי לרוטשטיין נכתב: "הריני להודיעך כי מזכירות הר"י דנה בצעד הפתאומי והפוגעני, במסגרתו עצרת קליטת רופאים שהתקבלו לעבודה בהדסה, לרבות מתמחים שהיו אמורים להתחיל עבודתם בתחילת חודש פברואר 2019. הרופאים הללו תכננו והסתמכו על מועד תחילת העבודה שקבעתם עימם והם כעת, בגלל החלטתך, יושבים בבית ללא שכר ומבלי שהחלו את התקופה הקריטית לקריירה הרפואית שלהם - היא תקופת ההתמחות".

ממשרד הבריאות נמסר הבוקר: "הנהלת משרד הבריאות קיימה דיונים עם הנהלת הדסה לאור הצמצום במתכונת הפעילות בבית החולים בשבוע הבא. אנו סבורים כי על הצדדים לשבת ולמצות את ההידברות ביניהם לפני נקיטה בצעדים הפוגעים בסופו של דבר בחולים, בעיקר בעת הזאת, ובסיכויי ההבראה של בית החולים. בית החולים נדרש להמשיך ולבצע את הצעדים הכלכליים המחויבים כדי להביא להבראתו הכלכלית ועל כלל הצדדים להכיר במציאות זו ולהגיע להסכמות הנדרשות לשם כך".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו