רופאים בבית חולים (צילום: משה שי, פלאש 90, חדשות)
הדרישה: הוספת תקנים ושיפור שכר | צילום: משה שי, פלאש 90, חדשות

עובדי מקצועות הבריאות בכל בתי החולים הממשלתיים, הציבוריים, העירוניים ובמרפאות בקהילה, יפתחו החל מיום ראשון הקרוב בשביתה - כך הודיעה הערב (רביעי) ההסתדרות. במכתב חריף שנשלח למשרדי הממשלה מטעם איגוד עובדי מקצועות הבריאות בארגון, הובהר כי הסיבה לשביתה היא הפרת סיכומים שהושגו לפני יותר מחצי שנה על הוספת תקנים ושיפור שכרם של העובדים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מדובר בכשמונת אלפים עובדים שיפתחו בשביתה בכל רחבי הארץ בתחילת השבוע הבא, לרבות בבתי החולים של שירותי בריאות כללית ובכל המכונים והמרפאות בקהילה, בהם גם פיזיותרפיסטים, קלינאיות תקשורת, מרפאים בעיסוק ודיאטניות. "תמימותם של עובדים מסורים ומקצועיים הנמצאים בתחתית סולם ההשתכרות נוצלה עד תום", אמר יו"ר איגוד העובדים אלי גבאי. "אני קורא לכם לקחת אחריות ולפתור את המשבר לאלתר".

בחודש מאי האחרון פתחו העובדים בשביתה בת כמה ימים בדרישה לפתור את נושא תת-התקינה, שיוצר עומס עבודה חריג ומרחיב את צורות ההעסקה הפוגעניות, כך לדברי ההסתדרות, וזאת תוך פגיעה חמורה בעובדים ובאיכות השירות שניתן למטופלים.

בית חולים אילוסטרציה (צילום: Yuriy Klochan / 123rf, חדשות)
מראשון הקרוב - שביתה. אילוסטרציה | צילום: Yuriy Klochan / 123rf, חדשות

"האיגוד מוכן להתכנס בכל שעה כדי לפתור את המשבר"

למרות הסיכומים שהביאו אז לסיום השביתה ודיונים רבים שהתקיימו מאז בין הצדדים, העובדים טוענים שלא נעשתה שום התקדמות ממשית מצד המעסיקים להסדרת הנושא. לפיכך הרקע לצעדים הארגוניים הם הפרת סיכומים מתמשכת מצד משרדי האוצר והבריאות, ושירותי בריאות כללית, בנוגע להוספת תקנים ושיפור שכרם של עובדי המגזר.

בשל כך, יושב הראש גבאי שיגר את המכתב החריף למשרדי האוצר, הבריאות ולשירותי בריאות כללית וכתב: "התאזרנו בסבלנות רבה ובאורך רוח אשר אין דומה לו ובניסיון אמיתי למנוע את המשבר. ההתעללות בעובדים אותם אני מייצג חייבת להיפסק, עובדים מסורים ומקצועיים אלו נמצאים בתחתית סולם ההשתכרות במדינת ישראל".

גבאי המשיך וטען כי "למרות המצב העגום, התפשרנו במהלך המשא ומתן הן עם הכללית והן עם משרדי האוצר והבריאות על דרישותינו. האיגוד מוכן להתכנס בכל שעה כדי לפתור את המשבר".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו