אילוסטרציה (צילום: 123RF, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: 123RF, חדשות

לפני כשלושה חודשים, צעירה בת 29 הגיעה לבית החולים איכילוב ללידה של ילדה הראשון. היא התאשפזת כשהיא עם צירים, וקיבלה מנת אפידורל. לטענתה הזריקה לא השפיעה והיא סבלה מכאבים נוראיים במהלך הלידה. רק למחרת, לאחר שעברה בדיקות מקיפות, התברר שהמחט של האפידורל נשברה, וחתיכה ממנה נותרה תקועה בחוליה בעמוד השדרה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

במסמך רשמי של בית החולים על התקרית נכתב: "יולדת לאחר ביצוע הרדמה אפידורלית - חלק של מחט ההרדמה נשבר ונשאר באספקט תחתון ימני של גוף חוליה L3". תקריות מסוג זו נדירות מאוד כיוון שהמחט עמה מבצעים את ההליך לא אמורה להישבר.

במקרה זה הוחלט שלא לנסות להוציא את המחט בניתוח, בגלל המיקום המסוכן. באיכילוב הסבירו ליולדת שלא נגרם לה נזק אך הבהירו כי היא לא תוכל לעשות יותר בדיקות MRI כיון שבגופה יש חתיכת מתכת.

הבעיה עם הנחיה זו היא שהחולה אמורה לעבור את אותה הבדיקה בדיוק שנאסר עליה לעבור כי היא בקבוצת סיכון מוגבר לסרטן השד. נשים בקבוצה זו צריכות לעבור בדיקתMRI תקופתית לניתור ומניעת התפרצות והתפשטות הסרטן.

עו"ד גלית קרנר (צילום: אילן ספירא‎, חדשות)
עו"ד גלית קרנר | צילום: אילן ספירא‎, חדשות

"מדובר במקרה חמור, קשה ונדיר ביותר שאסור היה לו לקרות", אמרה פרקליטתה של היולדת, עו"ד גלית קרנר. "אילו רק הצוות הרפואי היה מקשיב ללקוחה שלי, שועה לתחינות שלה שהיא סובלת מכאבים ומבצע לה את האפידורל כמו שצריך - זה לא היה קורה".

תגובת בית החולים איכילוב: "היולדת עודכנה בממצאים בכל שלב במהלך המקרה. בית החולים קיים התייעצויות עם מומחים בארץ ובעולם. המקרה דווח למשרד הבריאות, ולחברה המייצרת את הפריט. אנו מתנצלים על הצער שנגרם למטופלת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו