המערכת החורפית הגיעה - בירושלים מצפים לשלג: מזג האוויר הסוער כבר הגיע לאזור הצפון עם גשמים חזקים ושלג שהחל לרדת בחרמון, שיתפשט בהמשך גם לאזור רמת הגולן וההרים הגבוהים. בשעות הקרובות תורגש ירידה חדה בטמפרטורות. בצפון התחיל לרדת גשם עם סופות רעמים מקומיות ובהדרגה הגשמים ייכנסו גם לאזור המרכז ויורידו את האובך שמורגש באוויר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

כניסת מערכת הגשם אמנם התעכבה אך עדיין קיימים תנאים לשלג ברמת הגולן ובהרי הצפון מעל לגובה 800 מטרים. החל משעות הערב ועד אמצע הלילה יפתח חלון הזדמנויות לשלג בהרי המרכז הגבוהים, בעיקר צפון השומרון וגם בבירה.

בחרמון השלג כבר התחיל. ארכיון
בחרמון השלג כבר התחיל. ארכיון | צילום: אתר החרמון, חדשות

בירושלים אמנם צפוי לרדת שלג, אך המשקעים יהיו מעורבים ובחלק מהזמן יירד ברד ושלג מעורב עם גשם. הפתיתים צפויים להיערם באופן זמני - בעיקר בשכונות הגבוהות - בשכונות הנמוכות כנראה שנראה רק שלג באוויר. בהרי המרכז הגבוהים, מעל 1,000 מטר ההיערמות יכולה להגיע לגובה של בין 5-10 ס"מ.

המערכת הקצרה תסתיים כבר לקראת חצות והטמפרטורות יעלו והשלג שייערם יימס. מחר לא צפויים משקעים והטמפרטורות יהיו קרות מהרגיל עד יום שבת. בחמישי  צפוי גשם קל בשעות הבוקר שייפסק בהמשך.

כך נראה השלג בירושלים ב-2013
כך נראה השלג בירושלים ב-2013 | צילום: פלאש 90, מיטל כהן, חדשות

בשל האובך, במשרד להגנת הסביבה ובמשרד הבריאות המליצו לאוכלוסיות רגישות בהם חולי לב, ריאות, קשישים, ילדים ונשים בהיריון, להימנע מפעילות גופנית מאומצת בחוץ.

המשטרה ערוכה בכוחות מתוגברים

מהמשטרה נמסר כי היא נערכת בכוחות מתוגברים בכבישי הארץ ובצירים הראשיים על מנת לשמור על ביטחון הנהגים. "משטרת ישראל תפרסם כל העת מידע בגין חסימות כבישים ושיבושי תנועה בעקבות מזג האוויר", נמסר. "מומלץ לציבור להיות קשובים לאמצעי התקשורת ולהישמע להנחיות השוטרים. כמו כן ניתן לקבל מידע אודות שינויים בהסדרי התנועה גם באמצעות מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל שמספרו 110".

במשטרה קראו לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה במזג האוויר הסוער. "מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר הסוער", הוסיפו. "כמו כן יש לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה".

היערכות המשטרה למזג האוויר. היום
היערכות המשטרה למזג האוויר. היום | צילום: דוברות המשטרה, חדשות
ברד השהצטבר על שמשת רכב בבנימין
ברד השהצטבר על שמשת רכב בבנימין | צילום: פאל מוריס/TPS, חדשות

במשטרה גם הדגישו כי "אין להתקרב למפגעים שנוצרים כתוצאה ממזג האוויר הסוער, ובכל מקרה לדווח לרשויות על אודות כל מפגע שעלול להוות סכנה לציבור ולמשתמשי הדרך בפרט".

הלימודים בצפון התקיימו כסדרם ובצפת הוחלט לקצר את יום הלימודים לשעה 13:30. בירושלים הלימודים הסתיימו בשעה 15:00. 

בעקבות תנאי מזג האוויר הקשים, משחק שמינית גמר גביע המדינה בכדורגל בין הקבוצות בני סכנין למכבי חיפה שהיה אמור להיערך הערב, נדחה. ההחלטה התקבלה לאחר בדיקה שנערכה על ידי שופט מטעם איגוד השופטים. המשחק יתקיים ביום שלישי ה-22/01/2019 בשעה 20:30 באצטדיון דוחא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו