רה
נתניהו וליצמן, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

סערה בעקבות העדויות על דברי הרופא נגד טיפול בנתניהו: הבוקר (שלישי) נחשף ב"ישראל היום" כי רופא בכיר בבית החולים הלל יפה בחדרה אמר שלא יטפל בראש הממשלה. הכתב ירון דורון פרסם עדויות לפיהן אמר הרופא, ד"ר ירון ריבר: "אם הוא יגיע לכאן אני לא אטפל בו". בליכוד הגיבו בתקיפות - וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן הורה לבחון נגדו צעדים משמעתיים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

לפי הפרסום ד"ר ריבר, מנהל המחלקה הנוירולוגית בהלל יפה אמר לפני מספר ימים על נתניהו: "צריך להעיף אותו, צריך להוריד אותו". בשיחה עם עמיתיו הרופאים והאחיות אמר ריבר, שעובד בבית החולים הקרוב ביותר לביתו של נתניהו בקיסריה, שלא יטפל בראש הממשלה - גם אם יפונה לבית החולים.

מבית החולים הלל יפה נמסר בתגובה לפרסום ב"ישראל היום" כי "ד"ר ריבר הוא רופא משכמו ומעלה ואינו איש פוליטי. דעותיו האישיות לכאן ולכאן - אין בהן עניין או דבר למול העובדה שהוא מסור למטופליו ולעולם ייתן טיפול רפואי לכל אדם באשר הוא. כל אמירה אחרת מגוחכת והוצאה מהקשרה".

סגן שר הבריאות, ח”כ יעקב ליצמן, הגיב בחריפות: "אני מגנה בתוקף את התבטאות הרופא ב’הלל יפה’ על כך שלא יטפל בנתניהו, כפי שפורסם הבוקר. מדובר באמירה מקוממת שאין לעבור עליה לסדר היום. רופא במדינת ישראל אינו יכול לקחת את החוק לידיים ולהודיע על טיפול סלקטיבי. לא נגד ראש ממשלה ולא נגד אף אדם. המחויבות הראשונה שלנו במערכת היא לתת את הטיפול הטוב ביותר לכל אדם".

בי
בי"ח הלל יפה, ארכיון | צילום: חדשות

עוד הוסיף ליצמן: "הוריתי לגורמי המקצוע במשרד לבחון את הצעדים המשמעתיים הנדרשים במקרה זה. זו אמירה שאין לה מקום במערכת הבריאות. הדעות האישיות שלו לא חשובות ועליו לטפל בכל אדם ללא הבדל".

בעמוד הטוויטר של הליכוד נכתב: "השנאה המטורללת לנתניהו שוב שוברת שיאים. הוא לא יטפל בראש הממשלה נתניהו, אבל במחבל הוא בטח יטפל. בושה!". נתניהו שיתף את הציוץ וכתב: "לכו תבינו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו