לקראת התחזקות המערכת החורפית: מזג האוויר הנוח שהיה בסוף השבוע עזב אותנו, ומשעות הבוקר (ראשון) הורגשה התקררות ניכרת שלוותה בפרצי רוח עזים, בשלג שהחל לרדת בפסגת החרמון ובצפון רמת הגולן ובאובך שהחל לשרור בדרום הארץ. כתוצאה מהרוח העזה, מספר עצים נפלו וגרמו לנזקים אך לא לפגיעות בנפש.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

משבי רוח בעצמה של 20-40 קמ"ש גרמו לאובך לשרור בעיקר בדרום הארץ. בין היתר מספר עצים נפלו ובקיבוץ אשדות יעקב קרס עץ על קו מתח וגרם להפסקת חשמל. השלג שירד בחרמון נפסק אך הוא צפוי להתחדש לקראת הערב. והגשם שפסק יתחדש בקרוב בעיקר בצפון ובהמשך יגיע למרכז.

הערכות המשטרה למזג האוויר הסוער (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
הערכות המשטרה למזג האוויר הסוער | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

לקראת מזג האוויר הסוער המשטרה נערכת לשיבושי תנועה וחסימות כבישים, וקוראת לציבור הנהגים להתעדכן בשינויים בכלי התקשורת והאפליקציות. "אנו קוראים לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה במזג האוויר הסוער. מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר הסוער", נמסר מהמשטרה.

עוד נמסר מהמשטרה כי יש לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש, יש לנקות את פנסי הרכב הקדמיים והאחוריים - על מנת לראות ולהראות בהתאם, יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהדליק אורות דרך במהלך כל הנסיעה.

עץ שקרס בגלל הסופה (צילום: פלאש 90, חדשות)
עץ שקרס בגלל הסופה | צילום: פלאש 90, חדשות

מחר מזג האוויר בצפון יישאר סוער, אך הגשם במרכז ייחלש והטמפרטורות יעלו מעט. הרוחות החזקות ינשבו בכל חלקי הארץ במשך כל יום שני, ובדרום גם יורגש אובך בשלושת הימים הקרובים. ביום שלישי ימשיך לרדת הגשם בצפון, והוא יתפשט למרכז הארץ החל משעות הערב.

ברביעי הטמפרטורות ירדו ויהיה יום קר מאוד. הגשם ימשיך לרדת לפרקים מהצפון ועד לצפון הנגב, אך במגמת היחלשות הדרגתית. רק ביום חמישי נוכל לחוש בתחילתה של התחממות והגשם ייפסק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו