מערכת הגשם שהגיעה אמש לאזורנו הביאה עמה כמויות גדולות של גשם בכל הארץ. בצד הזרימה החזקה בנחלים והעלייה במפלס הכינרת, המשקעים הרבים גרמו גם להצפות ונזקים בכמה ערים ויישובים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באשקלון הוצפה לגמרי שכונת ברנע, לאחר שבתוך דקות ספורות ירדו בעיר 16 מ"מ של גשם. בתיעוד שצילמו תושבים ניתן לראות כלי רכב רבים שקועים עמוק במים, וצוותי העירייה פעלו במהירות להחזיר את הרחוב שהוצף לשגרה. כמו כן בשדרות הציונות בחיפה עלה הביוב על גדותיו בשל הגשמים הרבים והציף את הרחובות.

במקביל תיעדו אנשי רשות ניקוז ונחלים קישון זרימה עוצמתית הבוקר בנחל סמוך לקיבוץ מזרע בעמק יזרעאל. "היום הראשון של 2018 הביא כמות מים שלא היתה כאן במהלך 2017", אמרו ברשות. "החיוכים לא נקטעו אפילו כשהיה צורך לחלץ נהג שנתקע עמוק בתוך אחד השדות הסמוכים".

באתר החרמון ממשיך לרדת שלג משעות הבוקר. בשעות הלילה נערמו על פי ההערכה כ-12 סנטימטרים במפלס העליון, ובמפלס התחתון 8 סנטימטרים. האתר יישאר סגור היום בשל תנאי מזג האוויר, ושלג צפוי להמשיך לרדת לאורך היום.

כתוצאה מגשמים ישירים באזור, מפלס הכינרת עלה הלילה בסנטימטר אחד, וכעת עומד על 1.36 מטרים מתחת לקו האדום התחתון. ברשות המים הסבירו הבוקר כי לכינרת מלאה חסרים עדיין 5.565 מטרים.

גם באזורים נוספים בארץ ירדו כמויות גשמים מרשימות במהלך הלילה. עד כה עיקר הגשם ירד בצפון, באזור החוף הצפוני, ובהמשך היום הגשם יגיע גם לאזור המרכז ומישור החוף הדרומי. באזור הכרמל ירדו 50 מילימטרים של גשם, באילון 47, בחיפה ובצפת 34, במרום גולן 26, בחדרה 21, בכפר נחום 17, בהרצליה 14 ותל אביב 6 מילימטרים.