ביה"ח סורוקה (צילום: פלאש 90, חדשות)
ביה"ח סורוקה, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

פרסום ראשון: גבר תושב באר שבע בן 49 שחש ברע פונה אתמול (שלישי) לבית החולים, שוחרר - ונמצא מת הבוקר בדירתו. כעת דורשת משפחתו לבצע בדיקה כדי לברר את סיבת המוות ולהבין האם ניתן היה למנוע את הטרגדיה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אתמול הגיע הגבר למוקד של קופת החולים "מכבי" בעיר כשהוא חש ברע לאחר שנפל וקיבל מכה בראש. הוא פונה באמבולנס מד"א לבית החולים סורוקה שם טופל, עבר בדיקת סיטי ובערב כעבור מספר שעות שוחרר לביתו. הבוקר הוא נמצא ללא רוח חיים בחדר השירותים בביתו.

על פי עדות של גורם בסביבתו, ובלי קשר לאירוע, בעברו של הגבר יש רקע של צריכת אלכוהול, אך בני משפחתו חשים שאולי שהיה ניתן למנוע את המוות המצער. אחד מבני משפחתו סיפר היום ל"החדשות Online" כי "אנחנו מבולבלים, כועסים ודורשים לדעת מה בדיוק קרה שם בבית החולים ואיזה טיפול הוא קיבל".

בן המשפחה הוסיף: "אולי אם לא היו משחררים אותו הביתה כל כך מהר הוא היה חי היום". עוד אמר כי המשפחה דורשת מרשויות החוק לבצע בדיקה כדי לדעת מה הייתה סיבת המוות.

תגובת המרכז הרפואי סורוקה: "המטופל עבר הערכה רפואית, ואת הבדיקות המתאימות שנמצאו תקינות, ושוחרר במצב כללי טוב. אין לנו מידע על סיבות שייתכן ויכלו לגרום לפטירתו מרגע השחרור".