אלפי ישראלים וישראלים לשעבר הגיעו לתיאטרון הרויאל העתיק בלונדון אמש (א') לשמוע את שלמה ארצי - אורח נדיר באחד ההיכלים החשובים של התרבות הבריטית. ההופעה, שהתקיימה כדי לגייס תרומות לארגון וראייטי, נערכה תחת אבטחה כבדה של המשטרה המקומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלפי הופעות ידע תיאטרון הרויאל אבל המנהלים הבריטים שפשפו את העיניים כש-2,500 הצופים בקהל נעמדו על הרגליים ורקדו, וכשארצי עצמו ירד לשיר עם הקהל הם כבר הודו שדבר כזה הם עדיין לא ראו.

זה לא מובן מאליו שהאיש שמופיע כל כך הרבה התרגש כל כך, אבל הוא התרגש. "שייקספיר מימין, ביירון משמאל, כל אלה מסתובבים פה ואני בסך הכל עדיין ילד מתל אביב בעיני", הוא אומר.

זה האולם הוותיק ביותר באנגליה שעדיין בשימוש, פעיל מ-1664, חלומו של כל אמן שרוצה לכבוש את העולם הוא להופיע שם. "כשהייתי זמר צעיר בלונדון בשנות ה-70 חתמתי עם החברה שייצגה גם את אלטון ג'ון - תראו איפה אני ואיפה הוא", הוא אמר לקהל המשועשע.

בחוץ, כשהקהל התאסף ההתרגשות עלתה, הישראלים הרגישו כאילו הם בתור למועדון בתל אביב. "זה נותן חום ותזכורת לישראליות שלנו", אומר יוסי חן, תושב לונדון שהגיע להופעה.

רוב הקהל אמנם היה מורכב מישראלים - אבל לא רק - ההופעה הייתה תרומה לוראייטי שמסייע לילדים עם צרכים מיוחדים. "זה מרגש אותי שאני בא עם סיבה טובה", ארצי אומר.