אירוע מביך במיוחד נרשם עם תחילתה של תחרות האירוויזיון. במהלך השיר של ספרד החליט אחד הצופים בקהל לקחת חלק בחגיגה האירופית. הוא קפץ על במה ופשוט החל לרקוד עם רקדני הליווי של הזמר ההמום.

רוצים לקבל עדכוני חדשות חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המאבטחים שהוצבו בצידי הבמה מיהרו לעבר הרקדן הסורר שזינק בחזרה לקהל ותפסו אותו, אך את הזמר הספרדי זה לא ניחם. כדי לאפשר לו להציג את שירו באופן שוטף הוא הופיע עם שירו בשנית בסופה של התחרות.

הזמר אשר מייצג את ספרד השנה בתחרות הוא דניאל דיחס, שהופיע עם השיר "משהו קטנטן". למרות שייתכן והספרדים ירגישו כי ההתפרצות לבמה במהלך השיר היא זאת שלקחה מהם את הגביע, כדאי שידעו כי העיתונאים האירופים דווקא הימרו על הראל סקעת כמנצח של השנה הנוכחית.

רוצים לקבל עדכון על תוצאות גמר האירווויזון? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אירופה נשארה ללא מילים

ג'ימי ג'אמפ על הבמה, אתמול באוסלו (צילום: רוייטרס)
הרקדן שהתפרץ לבמה, הלילה | צילום: רוייטרס

ביום חמישי בלילה כבש סקעת את תחרות השירים כשהצליח להעפיל לשלב הגמר עם השיר "מילים". סקעת נתן הופעה מוצלחת, מרגשת וסוחפת, זכה לתשואות רבות מהקהל והיה אחד מבין עשרת השירים שזכו להעפיל לגמר.

המדינות שעלו לגמר האירווזיון מלבד ישראל הן: גאורגיה, טורקיה, אוקראינה, אירלנד, קפריסין, אזרבייג'ן, רומניה, ארמניה ודנמרק. בהגרלה שנערכה מיד לאחר חצי הגמר נקבע כי ישראל תופיע בגמר כשיר מספר 24 מתוך 25 מדינות.

במסיבת העיתונאים שנערכה מיד לאחר חצי הגמר התקבל סקעת בקריאות שמחה רבות מצד המעריצים הישראלים ששלטו באולם ושרו "הבאנו שלום עליכם", תוך כדי שהם מנופפים בדגלי ישראל. "זו הייתה חוויה אדירה עבורי. רעדתי והתרגשתי", אמר סקעת בחיוך מבויש. "כשעליתי על הבמה, הרגשתי שאני רוצה לספר לעולם את הסיפור שלי ואני מקווה שהצלחתי לעשות את זה", הוסיף.

ישראל באירוויזיון - הסיקור המלא:

צפו בחובבים הישראלים שרים לסקעת

סקעת מתכונן לגמר האירוויזיון

ללא מילים: הראל סקעת עלה לגמר