עדיין לא מאמינים שישראל היא אחת המועמדות החזקות לזכייה באירוויזיון הערב ב-22:00? כדאי שתצפו במשאל הרחוב הבא שצילם אתר החובבים Esctoday.com. כתבי האתר עברו בין תושבי אוסלו, החובבים השונים, העיתונאים והזמרים ושאלו מה השיר שהם רוצים שיזכה. התוצאות, כאמור, כמעט חד משמעיות - "מילים" וישראל.

רוצים לקבל עדכון על תוצאות גמר האירווויזון? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בתור גרמני אני מאוד מקווה שגרמניה תזכה בתחרות", אמר לכתב האתר אחד החובבים בתחרות, "אבל אני חושב שזו תהיה אחת המדינות האחרונות במופע, ישראל או דנמרק". "אין לי ספק שישראל תזכה", הוסיפה עיתונאית אחרת מבריטניה. חובבים ועיתונאים רבים הסכימו עם הקביעה ואף הם ניבאו שבשנה הבאה ירושלים או תל אביב תארח את התחרות.

היום בצהריים גם נסגר המשאל הרשמי של מועדון חובבי האירוויזיון העולמי שנערך באולם ה"טלנור" ובו כל חובב התבקש לנקד את המדינות שלדעתו הולכות להגיע גבוה בתחרות. במקום הראשון, עם 1,417 נקודות ובפער של כמעט 200 נקודות מהמקום השני הגיעה, כמובן - ישראל!

לפי גוגל: ישראל במקום העשירי

בעוד שאתרי ההימורים ממקמים את ישראל במקום הרביעי בסיכויי הזכייה הערב, מיד אחרי אזרבייג'ן, גרמניה וארמניה, אתר גוגל ביצע ניתוח של סיכויי השירים לפי מספר החיפושים שמבצעים הגולשים באינטרנט.

לפי גוגל, העניין בשיר הישראלי נמוך יותר מאשר אלו שמייעדים לו אתרי ההימורים והוא ממוקם במקום העשירי לפי החיפושים. את המקום הראשון, דרך אגב, תופסת גרמניה, מי שנמצאת במקום השני באתרי ההימורים.

בלגיה, עוד מועמדת חזקה לזכייה, נמצאת באחד המקומות האחרונים. עם זאת, יש לציין שבשנה שעברה הצליח המדד של גוגל לחזות את הזכייה של נורבגיה בתחרות. אז האם בשנה הבאה נטוס לברלין?

בריטניה בדרך לכישלון צורב?

מי שעל פי אתרי ההימורים נמצאת בדרך הבטוחה למקום האחרון היא דווקא הממלכה הבריטית, שעוד לא הספיקה להתאושש מהבחירות הצמודות שהביאו את דייויד קמרון לכס ראש הממשלה, וכבר תצטרך, ככל הנראה, להתמודד עם מפח נפש נוסף.

מעבר לכך שאתרי ההימורים חוזים לבריטניה את המקום האחרון, חלק מהם אפילו נותנים סיכויים מאוד גבוהים לכך שהממלכה לא תקבל ולו נקודה אחת, מה שיעצים את הבושה. באחד מאתרי ההימורים מדווחים כי כמות המהמרים שהימרו שבריטניה תסיים עם אפס נקודות הייתה גדולה פי שלושים מאשר אלו שחלמו באספמיה וניבאו לה ניצחון.

אתמול בשעות הערב התקיימה החזרה הגנרלית השנייה של האירוויזיון, בה מצביעים צוותי השיפוט מרחבי העולם שמהווים 50% מהניקוד הסופי. סקעת, שהבין שלא מדובר בסתם עוד חזרה שאפשר לתקן, נתן הופעה שהותירה את הקהל באולם, ובתקווה גם את השופטים, מרותקים לכיסא מהנאה.

"ההופעה הקולית הייתה מדהימה", כתב בלוגר אירי שמסקר השנה את האירוויזיון. "להראל יש אינטראקציה נהדרת עם המצלמות והבמה נראית נפלא", הוסיף במה שמשדר אופטימיות רבה לקראת הערב.

אירופה נשארה ללא מילים

ביום חמישי בלילה כבש סקעת את תחרות השירים כשהצליח להעפיל לשלב הגמר עם השיר "מילים". סקעת נתן הופעה מוצלחת, מרגשת וסוחפת, זכה לתשואות רבות מהקהל והיה אחד מבין עשרת השירים שזכו להעפיל לגמר.

המדינות שעלו לגמר האירווזיון מלבד ישראל הן: גאורגיה, טורקיה, אוקראינה, אירלנד, קפריסין, אזרבייג'ן, רומניה, ארמניה ודנמרק. בהגרלה שנערכה מיד לאחר חצי הגמר נקבע כי ישראל תופיע בגמר כשיר מספר 24 מתוך 25 מדינות.

במסיבת העיתונאים שנערכה מיד לאחר חצי הגמר התקבל סקעת בקריאות שמחה רבות מצד המעריצים הישראלים ששלטו באולם ושרו "הבאנו שלום עליכם", תוך כדי שהם מנופפים בדגלי ישראל. "זו הייתה חוויה אדירה עבורי. רעדתי והתרגשתי", אמר סקעת בחיוך מבויש. "כשעליתי על הבמה, הרגשתי שאני רוצה לספר לעולם את הסיפור שלי ואני מקווה שהצלחתי לעשות את זה", הוסיף.

כאשר נשאל סקעת על ידי עיתונאית רוסיה אם לדעתו ישראל יכולה לזכות באירוויזיון, הוא לא היסס ואמר: "אני חושב שירושלים או תל אביב יכולות לארח את התחרות. אני מקווה שאעשה את הטוב ביותר". כאשר נשאל מי המעריצים הכי קולניים בתחרות, הוא לא היסס ואמר שהישראלים שולטים בתחום - מה שגרר כמובן תשואות נוספות מקרב משלחת החובבים הישראלית שהייתה במקום.

התרגשות גדולה נרשמה במקום כאשר נערכה הגרלת סדר ההופעות בגמר וסקעת שלף את המספר 24, שיר אחד לפני הסוף - מה שמשפר את סיכויו להגיע למקום טוב בתחרות. סקעת, שהבין את המשמעות של ההגרלה הנוחה שקיבל, הניף את ידיו באוויר בשמחה ובהתרגשות, כאשר החובבים בחדר מתרגשים אף הם.

לאחר מסיבת העיתונאים אמר סקעת כי מבחינתו לייצג את ישראל באירוויזיון זו גאווה גדולה. "ההתרגשות הגדולה עוד לפנינו ואני מבטיח להמשיך ולייצג את מדינת ישראל בכבוד הכי גדול על במת המוזיקה הכי גדולה באירופה", אמר סקעת. "היה לי חשוב לשיר את השיר בעברית. אני גאה להיות ישראלי", הוסיף.

ההצבעה בגמר שייערך מחר תהיה במתכונת דומה לשיטה שהייתה בחצי הגמר. 50% מהקולות של השירים ינתנו על ידי צוותי שיפוט מיוחדים ומקצועיים של כל מדינה בנפרד, אשר יתכנסו במהלך החזרה הגנרלית השנייה של המופע ויתנו את הניקוד שלהם על סמך ההופעות בחזרה עצמה.

שאר הניקוד ינתן על ידי הקהל בבית באמצעות הצבעה טלפונית שתערך במהלך הערב עצמו. הפעם, בשונה משלב חצי הגמר, ייחשף הניקוד במלואו, מדינה אחר מדינה, כדי להגביר את המתח.

ביום שבת בשעה 22:00 (שידור חי בערוץ הראשון) ינסה סקעת לרשום לעצמו הישג נוסף כאשר יבצע פעם נוספת את "מילים" וינסה לזכות במקום הראשון. אם זה יקרה - אז באמת תחל החגיגה הגדולה.

סדר ההופעות בגמר

1. אזרבייג'ן
2. ספרד
3. נורבגיה
4. מולדובה
5. קפריסין
6. בוסניה-הרצגובינה
7. בלגיה
8. סרביה
9. בלרוס
10. אירלנד
11. יוון
12. בריטניה
13. גאורגיה
14. טורקיה
15. אלבניה
16. איסלנד
17. אוקראינה
18. צרפת
19. רומניה
20. רוסיה
21. ארמניה
22. גרמניה
23. פורטוגל
24. ישראל
25. דנמרק

ישראל באירוויזיון - הסיקור המלא

צפו בחובבים הישראלים שרים לסקעת

סקעת מתכונן לגמר האירוויזיון

ללא מילים: הראל סקעת עלה לגמר