ארבעה ימים לאחר מותו של אריק איינשטיין, אחד מגדולי הזמרים הישראלים בכל הזמנים, ממשיכים בני אדם רבים להתכנס על המדרכה ברחוב חובבי ציון בתל אביב, מול הבית שבו גר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך היום (ש') הגיעו רבים לאתר הזיכרון המאולתר, הדליקו נרות והניחו פרחים. ברחוב חובבי ציון נצפו אנשים מכל הגילאים - החל מפנסיונרים וכלה בפעוטות שהגיעו ביחד עם הוריהם. רבים השאירו מכתבים או קראו במאות המכתבים שהונחו במקום בימים האחרונים.

מופע פרידה יערך הערב לפני משחקה של הפועל (צילום: רענן צור)
נרות זיכרון מחוץ לבית של איינשטיין | צילום: רענן צור

"בכל רגע נתון יש פה עשרות בני אדם. מרגש לראות שכמעט שבוע אחרי, אנשים ממשיכים לנהור בהמוניהם ולחלוק לו כבוד", אמר לחדשות 2 Online רונן, תושב תל אביב. "זה כנראה מעיד משהו טוב על התרבות שלנו".

ההקלטה האחרונה של אריק איינשטיין

יומיים בלבד לפני שנפטר, הגיע אריק איינשטיין כרגיל לביתו של המפיק המוסיקלי גיא בוקאטי כדי להמשיך ולעבוד על אלבום חדש. הם ישבו יחד בסלון, דיברו על ענייני היום, על הבריאות ועל ספורט, ואז הקליטו עוד שיר למילותיו של אברהם חלפי - שבדיעבד התברר שהיה האחרון שאיינשטיין ביצע.

"כשבאתי אליו עם הטקסט הזה", אמר בוקאטי, "קראתי לו אותו בטלפון והוא אמר לי: 'זה כבד משהו, מה, ניפול עכשיו על העולם?'. לא חלמתי שנותר לו הרבה פחות זמן לחיות. היה לי תמיד ביטחון מלא - וכל הזמן אמרתי לו את זה - שהוא יגיע לגיל 90 או 100. הוא אמר לי: 'איפה, על מה אתה מבסס את זה?'. אמרתי לו את זה כי הוא הוא נראה כמו משהו מפואר ומקסים. היה בו משהו יוצא דופן".

אלפים השתתפו בטקס האשכבה

ביום רביעי הובא איינשטיין למנוחות בבית העלמין "טרומפלדור" בתל אביב, לאחר שנפטר במפתיע כתוצאה ממפרצת באבי העורקים. בטקס הלוויתו השתתפו בני משפחתו ורבים ממכריו - חבריו מעולם התרבות הישראלית. "לא הסתנוורת מכלום", ספד לו חתנו אפרים מעל לקברו במהלך הטקס.

הרב אורי זוהר, שהפך במשך השנים מחברו הטוב לבן משפחתו של איינשטיין לאחר שילדיהם נישאו, ספד בדמעות במהלך הטקס לזמר המוערך. "לא היית ענק כמו שאומרים היום בעיתונים, לא היית כזה גדול, היית פשוט הנר שמאיר כמו נרות החנוכה שנדליק הערב", אמר. "לו יכולת לראות את תפילת הנכדים אתמול", הוסיף זוהר וציין כי "על אף שאני מבוגר יותר, אתה הלכת קודם".

קודם לכן חלפו אלפי בני אדם ליד ארונו של איינשטיין בטקס האשכבה המיוחד שארגנה עיריית תל אביב-יפו לזמר המנוח. הטקס נפתח בשיר "כולנו ילדים של החיים" שביצע שלום חנוך. בטקס נשאו דברים ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרת התרבות והספורט לימור לבנת, ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי וחברו הקרוב של איינשטיין, השחקן מוני מושונוב.