כפרה עליה: אחרי שכבשה את אירופה עם "TOY", זוכת האירוויזיון הטרייה נטע ברזילי נחתה הבוקר (שני) בנמל התעופה בן גוריון ומיד עם הגעתה לארץ מסרה הודעה לתקשורת. למרות שלא ישנה 48 שעות, נטע ירידה במדרגות מהמטוס לצלילי השיר שזיכה אותה בתואר הנכסף ופצחה בריקוד ספונטני: "חגגנו כל הלילה, לא באמת ישנו. זה רגע גדול עבורי ועבורנו כמשלחת וכמדינה, שאין לה הרבה סיבות לשמוח כרגע. זה עושה אותי מאושרת שהבאנו סיבה כזאת לשמוח".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נטע אמרה כי מרוב החגיגות כל חברי המשלחת צרודים, ובהמשך הביעה תודה והערכה לכל מי שתמך בה. "אני רוצה להודות לכל האנשים המדהימים שעבדו 24 שעות מסביב לשעון במשך חצי שנה כדי להביא את האירויויזיון לפה, הם לעולם לא איבדו תקווה", אמרה על מסלול הנחיתה כשהיא מחזיקה בפסלון אירוויזיון קטן. הפסל הגדול, לדבריה, נשלח במזוודה.  "הם אמרו 'אנחנו מנצחים', ומחשבה יוצרת מציאות, זה מה שלמדתי במסע הזה", הוסיפה נטע. "אני רוצה להגיד הרבה מזל טוב לנו ולמדינת ישראל שיש אירוויזיון שנה הבאה אצלנו. זה מטורף. איזה כיף שאירוע כזה הולך להיות פה. נשיקות לכולם!".

נטע ברזילי נוחתת בנתב"ג (צילום: קובי ריכטר/TPS)
"זה רגע גדול עבורי ולמדינה" | צילום: קובי ריכטר/TPS

עוד לפני שנחתה בארץ סיפרה נטע בריאיון למהדורה המרכזית על התחושות שמלוות אותה מאז הזכייה: "זה לא מתעכל, הרגליים לא על האדמה הרגליים חלשות כאילו אני על ענן ועוד שנייה נופלת. זה מטורף להבין כמה שמחה הבאנו הביתה - הבנתי שאנשים באנרגיות מדהימות ויש שמחה, הולכים ברחוב ומחייכים, איזה כיף, שיש סיבות לשמוח".

אתמול אישרה סופית המשטרה את קיומו של מופע ניצחון מיוחד שייערך הערב ב-20:00 בכיכר רבין בתל אביב. במסגרת ההכנות למופע התקיימו מגעים עם זוכי העבר של האירווזיון שייצגו את ישראל להשתתף באירוע.

בתוך כך, הספירה לאחור לקראת אירוויזיון 2019 שייערך בירושלים החלה: התחרות תתנהל בפורמט זהה לזה בו התנהלה השנה - שני חצאי גמר וגמר אליו מעפילה ישראל אוטומטית. כרגע מסתמן שמופעי חצי הגמר ייערכו ב-23 וב-21 במאי ומשדר הגמר הגדול ייערך ב-25, יומיים לאחר מכן.