יש אישור: רגע אחרי שכבשה את אירופה עם הזכייה הדרמטית באירוויזיון בליסבון, נטע ברזילי תקיים מחר (שני) בערב מופע ניצחון בכיכר רבין בתל אביב. במהלך המופע, שייערך כהבעת תודה לקהל שיצא באמצע הלילה באלפיו כדי לחגוג את הזכייה, תבצע ברזילי את השיר המנצח "TOY". המשטרה אישרה סופית את קיום המופע, שככל הנראה ייערך בשעה 20:00.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במקביל, מתקיימים מגעים עם זוכי העבר של האירוויזיון שייצגו את ישראל שישתתפו באירוע. ברזילי תנחת מחר ב-05:00 לפנות בוקר בנתב"ג, שם תקיים מסיבת עיתונאים ראשונה בארץ לאחר הזכייה.

החגיגות בכיכר רבין, אמש (צילום: FLASH90)
החגיגות בכיכר רבין, אמש | צילום: FLASH90
חוגגים ניצחון באירוויזיון (צילום: החדשות)
צילום: החדשות
חוגגים ניצחון אירוויזיון
צילום:

אמנם האירוויזיון הסתיים רק בשעות הקטנות של הלילה, אבל התאריכים לשנה הבאה בישראל כבר נקבעו. הבוקר נחשף בחדשות Online כי התחרות בשנה הבאה תיערך בפורמט זהה לזה שהתקיים השנה - שתי תחרויות חצי גמר ומופע גמר. כרגע מסתמן שמופעי חצי הגמר ייערכו ב-23 וב-21 במאי ומשדר הגמר הגדול ייערך ב-25, יומיים לאחר מכן. עם זאת, בתאריך בו עתיד להתקיים הגמר יערך גמר הגביע הגרמני בכדורגל, וייתכן שיחליטו בנהלת התחרות - להקדים את המועד בשבוע. 

איפה ייערך האירוויזיון הבא?

דקות לאחר ההודעה הדרמטית על הזכייה של נטע ברזילי כבר החל הדיון הציבורי לגבי מיקום התחרות בשנה הבאה. בעוד יש כאלה שטוענים שתל אביב היא העיר שצריכה לארח את המופע, עיריית ירושלים - שבעבר התחרויות התקיימו בתחומה - פרסמה תמונה בעמוד הפייסבוק הרשמי של היכל ארנה בעיר, מה שמרמז על הכוונה שהתחרות תיערך שם.

יש לציין שבפעמים הקודמות בהן אירחה ישראל את התחרות הבינלאומית הגדולה, המופע התקיים בבנייני האומה בירושלים. עם זאת, האולם מיושן ואינו מתאים במבנה ובנראות שלו למופע האירוויזיון כפי שהוא מתקיים בשנים האחרונות.

נושא נוסף שמעסיק ישראלים רבים ביום שלאחר הזכייה היא מידת ההתערבות של פוליטיקאים שונים בהפקת הטקס בשנה הבאה. באופן מסורתי באירוויזיון משתדלים להימנע באופן דרסטי ממעורבות בפוליטיקה, לכן ישנה אפשרות שגורמים פוליטיים לא יהיו מעורבים בהפקה.

תחום נוסף שככל הנראה יזכה לסיקור ועניין רב יהיו המנחים שייבחרו להנחות את הערב שנצפה על ידי מאות מיליונים ברחבי העולם. כבר דקות אחרי הזכייה החלו ברשתות החברתיות לעלות השאלות בנוגע לזהות של המנחים.