בנט בביקור, היום (צילום: דוברות משרד החינוך)
בנט בביקור, היום | צילום: דוברות משרד החינוך

שר החינוך נפתלי בנט ביקר הבוקר (שני) את בני משפחתו של משה תמם ז"ל, שמצאו עצמם בלב הסערה שהתעוררה בעקבות ההחלטה להוציא את ההצגה המבוססת על כתבי המחבל שרצח אותו וביקש לחזקם. בנט הבטיח לבני המשפחה כי תלמידים בישראל לא יצפו במחזה "הזמן המקביל". בחשבון הפייסבוק שלו הוא התייחס גם לסערה סביב הקרנת הסרט "על סף הפחד" העוסק בחייו של יגאל עמיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אתמול נשאה דברים אחייניתו של תמם, אורטל, בכנס החירום של האמנים ביפו וניסתה להסביר כמה קשה למשפחה להתמודד עם ההצגה. במפגש הבוקר אמר בנט למשפחה: "סבלתם מספיק, תלמידי ישראל לא יצפו בהצגה שפוגעת בזכר בנכם. אני מבטיח להמשיך ולהיות חומת המגן שלכם כל עוד אני יכול".

אמו של משה, גליה תמם, אמרה לשר בנט: "28 שנה אנחנו במאבק, תודה שהקלת עלינו את הסבל. ההצגה הזו עיוותה את המוחות של התלמידים".

"במאבק של 28 שנים". משפחת תמם (צילום: דוברות משרד החינוך)
"במאבק של 28 שנים". משפחת תמם | צילום: דוברות משרד החינוך

"הפעם הראשונה שמשה נרצח היתה איומה ונוראה, אבל רק בישראל אפשר למות יותר מפעם אחת", אמר בנט לבני המשפחה. "בפעם השנייה רצו לשחרר את הרוצחים של משה ומנענו זאת. בפעם הזאת עושים הצגה במימון המדינה על הרוצח שלו ומנענו זאת".

"קראתי את תסריט ההצגה", אמר אורן, אחיו של תמם. "לא ייאמן איך מציגים שם את המחבל שרצח את אחי. 19 שנים אחי היה בחיים, 31 שנים הוא מתחת לאדמה. ההצגה הזו הכינה את הקרקע למעשים נוראיים נוספים. ההצגה הזו הייתה חייבת לרדת".

בנט התייחס הבוקר בחשבון הפייסבוק שלו גם לסערה סביב הקרנת הסרט אודות חייו של יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין. "מערכת החינוך של מדינת ישראל לא תממן את שילוח תלמידיה לא להצגה על רוצח חייל, ולא לסרט על רוצח ראש ממשלה", כתב השר.