הזמר האתיופי המפורסם טדי אפרו יגיע לישראל ויופיע בנמל תל אביב לרגל יום העצמאות. נכון לעכשיו הוא צפוי לקיים מופע אחד, אך מפיקי האירוע צופים שהכרטיסים יאזלו ומנהלים משא ומתן על האפשרות למופע נוסף. למופעיו הקודמים בישראל הגיעו אלפים מבני העדה האתיופית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

שיריו של אפרו, המכונה גם "מלך הפופ" או "הבוב מארלי" האתיופי, הפכו לסמל המאבק לחירות ולחופש הביטוי באתיופיה ובאפריקה כולה, אך גם סיבכו אותו לא מעט עם השלטון המקומי. הוא נחשב לאחד ממתנגדיה הבולטים של הממשלה הקודמת ששלטה באתיופיה במשך יותר משלושה עשורים, אותה האשים בדיכוי זכויות האזרח ובמאסר של עיתונאים ופעילים חברתיים ללא משפט רק כי העזו לבקר אותה בגלוי.

אותה ממשלה שהתנגד אליה ביטלה יותר מפעם אחת את הופעותיו ואף אסרה להשמיע בציבור חלק משיריו. השיא היה כשנגזר עליו עונש מאסר באשמת מעורבות בתאונת "פגע וברח", למרות שכלל לא החזיק ברישיון נהיגה ואחרי שהצליח להוכיח כי בכלל לא היה בזירה ביום התאונה.

הוא נשלח לשמונה שנות מאסר והרשעתו הוציאה לרחובות אלפי מעריצים שפתחו במחאה אדירה והפגינו מול בית הסוהר שבו ריצה את עונשו. לאחר כשנתיים אפרו קיבל חנינה בפתאומיות ושוחרר מהכלא.

אפרו נחשב למעריץ גדול של ישראל ושיריו מושפעים מאוד מהתנ"ך. ברבים מהם מוזכרות מילים כמו "ישראל", "יום הכיפורים" ו"ציון", דבר שהביא לו תמיכה מצד לא מעט צעירים שכמהים לחופש ולשוויון. באחד משיריו אומר אפרו שאתיופיה צריכה מנהיגים כמו משה רבנו שהנהיג את עמו והוציא אותם מעבדות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו