מכירת הכרטיסים לאירוויזיון - הערב: איגוד השידור האירופאי ותאגיד השידור הודיעו כי מכירת הכרטיסים לאירווזיון שיתקיים בת"א בחודש מאי תחל הערב בשעה 20:00. הכרטיסים יהיו זמינים דרך אתר האינטרנט של "לאן". בתאגיד השידור ובאיגוד השידור האירופאי ממליצים לרכוש את הכרטיסים רק דרך האתר הרישמי בכדי להימנע מזיופים. לקראת פסח ייפתח סבב שני של מכירת כרטיסים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

 

המחירים הגבוהים, לא מעט ישראלים חולמים להשיג כרטיסים למופע הכי מדובר בישראל, באירופה ובאוסטרליה - אירוויזיון 2019 שייערך ב-EXPO תל אביב ב-14, 16 ו-18 במאי - ולהיות באולם כשארז, בר, אסי ולוסי יכריזו "Good Evening, Europe!". אז כמה יעלה כרטיס לכל שלב? איך תגדילו את הסיכויים להשיג כרטיס? איך תוכלו לצפות בתחרות בחינם ולא מהספה בבית - וממה חייבים להיזהר? המדריך המלא

מכירת הכרטיסים לתחרות מתקיימת באתר משרד הכרטיסים "לאן". ניסיון העבר מלמד שכדאי לכם להיכנס לאתר שעות לפני מועד פתיחת המכירה המדויק, כדי להיכנס ל"רשימת המתנה" לרכישה - כיוון שהכרטיסים לרוב נגמרים דקות לאחר פתיחת המכירה. מומלץ לנסות ולהיכנס מכמה מכשירים במקביל ולהירשם לרשימת ההמתנה מכל אחד מהם כדי להגדיל את הסיכוי שלכם.

וכמה זה יעלה? המחירים השנה צפויים להיות גבוהים במיוחד - אולי היקרים ביותר אי פעם. בשבוע שעבר פורסמו טווחי המחירים המשוערים לכלל המופעים: לשני חצאי הגמר, לגמר ולחזרות הגנרליות שלפני כל מופע. הכרטיס הזול ביותר שמקנה כניסה לאחת החזרות הגנרליות צפוי לעלות כ-350 שקלים. הכרטיס היקר ביותר למושב באולם התחרות צפוי לעלות כ-1,700 שקלים והכרטיס היקר ביותר שיימכר, כרטיס VIP למתחם הגרין רום, יעלה לא פחות מ-2000 שקלים.

וזהו טווח המחירים המלא:

מחירי הכרטיסים לאירוויזיון
צילום: 123RF, חדשות
מחירי הכרטיסים לאירוויזיון
צילום: 123RF, חדשות

עקב מיעוט הכרטיסים המוצע לקהל באולם עצמו, נפתחה השנה אפשרות נוספת - רכישת כרטיסים ל"גרין רום". למה הכוונה? תוכלו לקנות כרטיס לביתן סמוך לאולם, בו יישבו כל האמנים המשתתפים מכל המדינות ושבו הם ימתינו לתוצאות.

בביתן הזה ייבנו יציעים לקהל ויוצבו בו מסכי ענק לצפייה בתחרות, יחד עם הזמרים עצמם. כך תוכלו גם להיות חלק מהקהל במופע גם אם לא השגתם כרטיס לאולם עצמו. גם שניים ממנחי האירוע, אסי עזר ולוסי איוב, יבלו את רוב הזמן במתחם הזה - והשידור יעבור אליהם ולמתחם המיוחד לא אחת במהלך כל אחד מהמופעים.

אין כרטיסים למופעים בשידור חי? יש עוד אפשרויות

אבל.. יש עוד אפשרויות: לא חייבים לרכוש כרטיס רק לאחד משלושת המופעים שיועברו בשידור חי - באולם עצמו או ב"גרין רום". בשבוע בו תיערך התחרות ייערכו עוד 6 מופעים פתוחים לקהל: 3 חזרות גנרליות - החזרות בהן צופים צוותי השיפוט מכל המדינות, שבכל אחת מהן מריצים את המופע מתחילתו ועד סופו - ו-3 חזרות צהריים שנקראות "חזרות משפחות" שגם בהן מריצים את המופע בשלמותו ושגם אליהן ניתן לרכוש כרטיסים.

אלה כל מופעי אירוויזיון 2019 אליהם ניתן יהיה לרכוש כרטיסים:
(השעות המצוינות הן שעות תחילת המופעים)

13 במאי, 22:00 (שני): חזרת השופטים לקראת חצי הגמר הראשון
14 במאי, 16:00 (שלישי): חזרת המשפחות לקראת חצי הגמר הראשון
14 במאי, 22:00 (שלישי): שידור חי - חצי גמר ראשון

15 במאי, 22:00 (רביעי): חזרת השופטים לקראת חצי הגמר השני
16 במאי, 16:00 (חמישי): חזרת המשפחות לקראת חצי הגמר השני
16 במאי, 22:00 (חמישי): שידור חי - חצי גמר שני

17 במאי, 22:00 (שישי): חזרת השופטים לקראת הגמר (השלב בו משתתפת ישראל)
18 במאי, 16:00 (שבת): חזרת המשפחות לקראת הגמר
18 במאי, 22:00 (שבת): שידור חי - הגמר

מחירי הכרטיסים לחזרות הגנרליות נמוכים יותר מאלה של כרטיסים למופעים בשידור החי, התחושה בהן אמיתית לגמרי - כמו במופע החי, רק ללא תוצאות האמת בסוף. כרטיס לאחד המופעים הללו יאפשר לכם ליהנות מהחוויה - ואת המופע עצמו בשידור חי, כפי שהוא מצטלם בטלוויזיה, תוכלו לראות בבית, על הספה, בכיף שלכם.

הגמר הגדול: בעוד כמה שעות זה קורה
אם לא למופע, אפשר לרכוש כרטיס לחזרה | צילום: פלוריאן וידר‎, חדשות

אחרי שאמרנו את כל זה - חשוב מאוד לא לטפח ציפיות: המשימה להשיג כרטיס לאירוויזיון כאן תהיה קשה במיוחד. הסיבה: מספר המקומות האפשרי לצופים באולם יהיה השנה קטן למדי בהשוואה לתחרויות קודמות, עקב גודלו. לפי ההערכות, לקהל הישראלי יוקצו כ-2,500-3,000 כרטיסים בלבד.

לא הצלחתם לרכוש כרטיס? לכו ל"כפר האירוויזיון"

והנה משהו שאסור לכם בשום פנים ואופן אסור לכם לעשות, אם אתם לא רוצים ליפול קורבן לזיוף. אל תרכשו כרטיסים למופע דרך אתרים לא מוכרים ואתרים שאמינותם מוטלת בספק בהם, למשל, אתר viagogo. רוכשי כרטיסים לא מעטים שעשו זאת בעבר דרך האתר הזה ודומיו - נכוו. גם קנייה מספסרים היא אינה אופציה מומלצת.

אווירת אירוויזיון חינם ביורווילג'
אווירת אירוויזיון חינם ביורווילג' | צילום: רויטרס, חדשות

אז מה לעשות אם לא הצלחתם להשיג כרטיס לאף מופע? ככל הנראה שייפתח גל נוסף של מכירת כרטיסים - ותהיה לכם עוד הזדמנות. אם לא תצליחו גם אז לקנות כרטיס - תמיד תוכלו לצפות בתחרות ביורוווילג' - "כפר האירוויזיון" שייפתח בגן צ'רלס קלור שבטיילת תל אביב, שיכלול הופעות של אמנים, דוכני מזכרות, מזון ושתייה ומסכי ענק עליהם יוקרנו כל מופעי התחרות בשידור חי. והכניסה לשם, אגב, תהיה בחינם. חוץ מזה, שתמיד יש את האפשרות המהנה והנוחה - לצפות בבית עם חברים, הרבה פופקורן וגם דגלים.