המופעים החיים ייצאו לדרך ב-14 במאי (צילום: כאן‎, חדשות)
לוגו האירוויזיון בתל אביב. חוויה יקרה | צילום: כאן‎, חדשות

כמה יקרים הכרטיסים לאירוויזיון 2019 בישראל? מחירי הכרטיסים היקרים לתחרות שתתקיים ב-EXPO תל אביב במאי הקרוב שפורסמו הבוקר (שלישי) הדהימו לא רק את הקהל הרחב, אלא גם חובבי אירוויזיון לא מעטים - בהם מעריצים רבים שנוהגים לנסוע לתחרות מדי שנה ולשלם מחירים זולים הרבה יותר. בדקנו כמה עלו הכרטיסים בשנים האחרונות - והממצאים מקוממים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

בתחרות שנערכה בשנה שעברה בליסבון, פורטוגל, טווח המחירים לכרטיסים לכלל המופעים - החזרות והמופעים החיים - נע בין 5 יורו (כ-20 שקלים!) לכרטיס הזול ביותר לחזרה ל-300 יורו (כ-1270 שקלים) לכרטיס היקר ביותר למופע הגמר בשידור חי. כרטיס ממוצע לישיבה ביציע באחד מחצאי הגמר עלה 50 יורו (כ-211 שקלים), ובגמר הטווח נע בין 100 ל-200 יורו (בין 423 ל-846 שקלים).

על פי טווח המחירים לכרטיסים לתחרות בתל אביב שפורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות", הכרטיס הזול ביותר - לכניסה לאחת החזרות הגנרליות - יעלה 86 יורו (כ-350 שקלים): פי 17 יותר! הכרטיס היקר ביותר לאירוויזיון בישראל, כרטיס VIP במתחם הגרין רום, צפוי לעלות 488 יורו (כ-2000 שקלים) - אך במקרה זה מדובר בכרטיס VIP שמגיע עם הטבות נוספות. הכרטיס היקר ביותר לישיבה באולם שיעמוד למכירה צפוי לעלות 415 יורו (כ-1,700 שקלים).

1078551 (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
מחירי הכרטיסים לאירוויזיון (צילום: 123RF, חדשות)
צילום: 123RF, חדשותבדקנו גם מה היה טווח המחירים בשנים קודמות: למשל בבירת אוקראינה, קייב, בה נערכה התחרות בשנת 2017 - ובתנאים דומים לישראל מבחינת מספר המקומות המיועד לצופים באולם (כ-8,000 במספר). המחירים היו זהים לאלה של ליסבון - הזול ביותר לחזרות, בין 5 ל-8 יורו (20-33 שקלים), והיקר ביותר - למקום הכי טוב בגמר בשידור חי - כ-300 יורו (כ-1270 שקלים).

"בקייב היו כרטיסים ב-50 יורו (כ-210 שקלים) לגולדן רינג בחצאי הגמר וב-100 יורו (כ-420 שקלים) לאותו המקום בגמר", מספר מעריץ ישראלי שנסע לתחרות בקייב לפני כשנתיים בשיחה עם החדשות.

מחירי הכרטיסים לאירוויזיון (צילום: 123RF, חדשות)
צילום: 123RF, חדשות
 

חבילת כרטיסים לכל המופעים במחיר של כרטיס בודד לגמר בתל אביב

בתחרות שנערכה בשטוקהולם, שוודיה, לפני 3 שנים - טווח המחירים נע בין 11 יורו (46 שקלים) לכרטיס הזול ביותר לחזרות, לבין 280 יורו (כ-1185 שקלים) לכרטיס למקום הכי יקר במופע הגמר בשידור חי.

זכייה אחרי 53 שנה. פורטוגל, 2017 (צילום: רויטרס, חדשות)
התחרות בקייב. 100 יורו לגולדן בגמר | צילום: רויטרס, חדשות

ואולי יוקר המחיה בישראל הוא הסיבה המרכזית לכך שהכרטיסים לאירוע כאן כל כך יקרים? לא בהכרח. בדקנו כמה עלו כרטיסים למופע שנערך באוסלו, נורווגיה - אחת הערים היקרות בעולם - בשנת 2010. שם כרטיס לאזור A במופע הגמר בשידור חי עלה 600 קרונות נורווגיות - 265 שקלים בלבד.

המרת המחירים בשקלים ליורו שמופיעה לאורך הידיעה חושבה על פי השער היציג כיום. בעבר (בעיקר בתחילת העשור) שער היורו היה גבוה יותר - והמחירים המוצגים היו גבוהים יותר מהכתוב, אך גם כשמביאים זאת בחשבון - המחירים הצפויים לכרטיסים באירוויזיון בתל אביב עדיין יוצאים גבוהים יותר.

כרטיס יקר לכם? כאן תוכלו לצפות בכל אירועי האירוויזיון בחינם

עוד בטרם פורסם טווח המחירים לכרטיסים לאירוויזיון בישראל, ההערכות היו שהמחירים כאן יהיו יקרים יותר - בין היתר עקב עלויות האבטחה הגבוהות של אירוע הענק שנערך בישראל, בה המציאות הביטחונית תמיד מחייבת שירותי אבטחה מקיפים במיוחד. עם זאת, נראה שגם עלויות אבטחה גבוהות אינן מצדיקות מחירים יקרים כאלה, שאינם שווים לכל נפש.

מוקד המסיבות הרשמי - בהאנגר 11 (צילום: רויטרס, חדשות)
אווירת אירוויזיון וצפייה במופעים - בחינם | צילום: רויטרס, חדשות

ועם זאת - למרות המחירים הגבוהים הצפויים, כדאי לדעת שלא בהכרח צריך לקנות כרטיס לאירוע כדי ליהנות מאווירת האירוויזיון: ניתן יהיה לצפות בחצאי הגמר ובגמר על מסכי ענק - ובחינם - במתחם ה"יורווילג'", כפר האירוויזיון, שייפתח בגן צ'רלס קלור בשבוע התחרות ויכיל גם דוכני מזכרות, מזון ושתייה ומופעים של אמנים שונים.

ואחרי הכל - חשוב לזכור: האירוויזיון הוא קודם כל מופע טלוויזיוני, ובתאגיד השידור כאן, יחד עם איגוד השידור האירופי EBU, עמלים בימים אלה על הפקת אירוע טלוויזיוני מהשורה הראשונה, שייזכר שנים קדימה. לכן, גם צפייה בתחרות על הספה בבית עם חברים, היא לא בהכרח אופציה רעה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו