עדויות על התעללות, מייקל ג'קסון
מעורר סערה גם עשור לאחר מותו. ג'קסון | צילום: רויטרס, חדשות

סערת מייקל ג'קסון נמשכת: תחנת הרדיו גלגלצ, הנשמעת ביותר בישראל, מסרה היום (רביעי) שהחליטה בשבועות הקרובים להפחית את כמות ההשמעות של הזמר. "בגלגלצ הוחלט להפחית בתקופה הקרובה את כמות ההשמעות של שיריו, מתוך התחשבות ברגשות שמעורר הסרט", נמסר. "ההחלטה תבחן שוב בעוד מספר שבועות".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מייקל ג'קסון הושמע בגלגל"צ 286 פעמים בשנת 2018, ובשנת 2019 עד כה - 43 השמעות. לפני נתוני חברת Media Forest, שמספקת דיווחי השמעות ומחקרי מדיה, חמשת השירים המושמעים ביותר בגלגל"צ בשנת 2018 הם "Black or White" עם 22 הצבעות, 20 השמעות ל-"Beat It", השיר "Biliie Jean" הושמע 19 פעמים ו-18 השמעות ל"Don't Stop Till You Get Enough‎" ו-"I Want you Back".

בסרט התיעודי החדש על מייקל ג'קסון, "לעזוב את נורלנד" של רשת HBO, מתוארים תיאורים גרפיים של הזמר מבצע מעשיים מיניים בשני ילדים הביאה לתחנות רדיו רבות ברחבי העולם להודיע על הפסקת השמעת שיריו. כך לדוגמה הודיעה באופן רשמי תחנת RNZ בניו זילנד שמסרה כי היא "קשובה למאזינים שלה", וגם CKOI בקנדה, שבבעלותה עוד עשרות תחנות רדיו מקומיות שפזורות ברחבי המדינה.

בבריטניה דווח כי תחנת הרדיו של BBC החליטה להחרים את שיריו של ג'קסון, אך רשת השידור הציבורית מיהרה לדחות את הדיווחים. "ה-BBC לא מחרים אמנים", הבהיר נציג של BBC למגזין וראייטי האמריקני והוסיף כי התחנה "בוחנת כל מוזיקה" אך רק לפי שיקולים רלוונטיים.

בסרט הדוקומנטרי נחשפת לראשונה גרסתם המטלטלת של שני ג'יימס סייפצ'ק ו-ווייד רובסון, שני גברים שהיו בילדותם באחוזה של ג'קסון כשהיו בני 10 ו-7 (בהתאמה) שמספרים כיצד הזמר היה מנצל אותם מינית באופן שיטתי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו