ישיר: נפרדים מיונה עטרי
צילום: החדשות

"יהלום שינצוץ עוד שנים רבות": עשרות בני אדם הגיעו לחלוק כבוד אחרון לשחקנית והזמרת יונה עטרי שהלכה אתמול לעולמה וארונה הוצג היום (שלישי) בתיאטרון הקאמרי. עטרי שנפטרה בגיל 85 היא אחותן של גלי עטרי ושוש עטרי ז"ל, והותירה אחריה שני ילדים. יונה הייתה מוכרת בעיקר בשל שלל תפקידיה על במות התיאטרון ושנותיה בתור יונה השכנה בתוכנית הילדים "רחוב סומסום" במהלך שנות ה-80.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

ארונה של עטרי הוצב החל מהשעה 11:00 בקאמרי שם יכלו העוברים והשבים לחלוק עימה כבוד. בשעה 12:00 החל טקס האשכבה, שבו נשאו חברייה דברים לזכרה. עטרי תובא למנוחת עולמים היום בצהריים בשעה 15:30 בבית העלמין בירקון.

הכוכבת הראשונה של להקת הנח
הכוכבת הראשונה של להקת הנח"ל | צילום: לעמ, חדשות

גלי עטרי ספדה לאחותה: "לא הפסקתי ללטף אותך, לדבר אלייך, להודות לך, קצת לשיר לך שירים מהבית של אמא ואבא והיה נדמה לי שאת מקשיבה". היא הוסיפה: "היית לי סמל, דוגמה ומופת - מבחינה מקצועית ומבחינה אישית. אני רוצה להודות לך על כל מה שלימדת אותי, על כל מה שהיית בשבילי. בלעדייך זה לא היה קורה. לעולם לא אשכח אותך, אוהב אותך לעולמים, אחותך הקטנה".

השחקן דרור קרן ספד: "יונה עטרי הייתה קומבינציה של טכניקה, כישרון וטעם. טעם טוב. מהנשים הראשונות והמובילות של התרבות המתהווה בישראל". לאחר מכן הוסיף כשהוא חנוק מדמעות: "המורשת שלך תמשיך להשפיע במשך שנים רבות. השחקן אילי גורליצקי, השותף המרכזי של יונה עטרי על הבמות: "היא הייתה הפרטנרית הטובה ביותר שאדם יכול לפלל לו. המשפחה השאירה אותי ל-2 דקות לבד עם יונה, להיפרד ממנה, התקרבתי לאוזנה ולחשתי לה את מילותיו של אלתרמן 'יונתי תמתי, שאי לשלום, אבל את נשארת איתי!'".

עטרי – הבכורה מבין שבעה ילדים - נולדה בצנעא, בירת תימן, וגדלה ברחובות. היא הצטרפה ללהקת הנח"ל עם הקמתה והפכה לכוכבת הראשונה של הלהקה, ובהמשך הייתה חברה בלהקת "בצל ירוק".

בסוף שנות ה-60 החליטה לפרוש מקריירת השירה, ולהתמקד בקריירת המשחק שלה. היא החלה להופיע בתיאטרון, וכיכבה במחזמר "שלמה המלך ושלמי הסנדלר" בתור נעמי, אשת שלמי. בהמשך שיחקה בהצגות "הדיבוק", "מדיאה", "אופרה בגרוש", "אגדת שלושה וארבעה" ועוד.

החל משנת 1983 השתתפה בתוכנית הילדים "רחוב סומסום", בה גילמה את תפקיד יונה השכנה עד לשנת 1987. בסוף שנות ה-90 השתתפה בקומדיה "משפחת עזאני" לצד אחותה, גלי עטרי, ששיחקה את בתה. ב-1960 נישאה לאורי יפה, טייס חיל האוויר ואל-על, שנפטר בשנת 2012. לשניים נולדו שני ילדים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו