מנחי אירוויזיון 2019 (צילום: אוהד רומנו, אייל נבו, דניאל קמינסקי ועידו איזיק‎, חדשות)
מנחי אירוויזיון 2019 | צילום: אוהד רומנו, אייל נבו, דניאל קמינסקי ועידו איזיק‎, חדשות

יש מנחים לאירוויזיון בישראל - ועכשיו זה רשמי: אחרי שמועות ושמות שהועלו כמנחים אפשריים - איגוד השידור האירופי ותאגיד השידור "כאן" הכריזו היום (שישי) באופן רשמי כי לוסי איוב, בר רפאלי, ארז טל ואסי עזר ינחו את תחרות האירוויזיון שתתקיים בחודש מאי הקרוב ב-EXPO תל אביב.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

מועצת התאגיד ותאגיד השידור החליטו בשבוע שעבר לאפשר לבר רפאלי להנחות את האירוע - זאת למרות החלטת הפרקליטות על הגשת כתב אישום נגדה בכפוף לשימוע. אלא שלמרות זאת, בתאגיד הבהירו כי אם טרם מועד התחרות יוגש נגדה כתב אישום לאחר הליך של שימוע, היא תיפסל מהנחיית האירוויזיון.

טל ורפאלי צפויים להנחות את שני מופעי חצי הגמר שייערכו ב-14 וב-16 במאי - שני מופעים שבסופם יכריזו על 20 המדינות שיעלו לגמר האירוויזיון (10 מכל חצי גמר). השניים ינחו גם את מופע הגמר במוצאי שבת, 18 במאי 2019 - השלב בו תתחרה ישראל אוטומטית, עקב הזכייה בתחרות האחרונה.

ארז טל ובר רפאלי (צילום: שלומי כהן ויונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
ארז טל ובר רפאלי | צילום: שלומי כהן ויונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

לטל ורפאלי יצטרפו שני מגישים נוספים - אסי עזר (39), שמנחה בימים אלה את התכנית שבוחרת את נציג ישראל לאירוויזיון, "הכוכב הבא לאירוויזיון", ולוסי איוב (26), אשת התאגיד שהגישה בתחרות האחרונה את הניקוד מטעם ישראל.

חובר שוב לארז טל. אסי עזר (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
חובר שוב לארז טל. אסי עזר | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

עזר ואיוב ישמשו כמנחים ב"גרין רום" - החלל בו יושבים האמנים המשתתפים לאחר שביצעו את שיריהם על הבמה, והם צפויים לשוחח עמם בהזדמנויות שונות במהלך המופעים וכמובן ללוות אותם ברגעים המותחים ביותר: אלה של פתיחת המעטפות וההכרזה על העולות לגמר ובהצבעה בגמר, שבסופה תיקבע המדינה המנצחת של אירוויזיון 2019.

הציוות של ארז טל ואסי עזר להנחייה משותפת הוא לא חדש: השניים הנחו בעבר שש עונות של תכנית הריאליטי "האח הגדול" יחדיו - וכעת הם חוברים כדי להנחות את תחרות האירוויזיון, לצדן של רפאלי ואיוב.

מהגשת הניקוד - לגרין רום. לוסי איוב (צילום: באדיבות כאן 11, חדשות)
מהגשת הניקוד - לגרין רום. לוסי איוב | צילום: באדיבות כאן 11, חדשות

גם באירוויזיון האחרון שנערך בליסבון 4 מנחים הגישו את המשדרים - אלא שאז מדובר היה ב-4 מנחות. בשתי התחרויות הקודמות שנערכו בישראל, הנחו אותה צמד - ירדנה ארזי ודניאל פאר שהובילו את האירוויזיון בירושלים ב-1979, ושלישייה - יגאל רביד, סיגל שחמון ודפנה דקל שהנחו את אירוויזיון 1999, שנערך אף הוא בבירה.

המופעים החיים ייצאו לדרך ב-14 במאי (צילום: כאן‎, חדשות)
לוגו אירוויזיון 2019 בתל אביב | צילום: כאן‎, חדשות

אירוויזיון 2019 ישודר ב"כאן 11" ב-14, 16 ו-18 במאי.

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות