הקליפ לשיר "באסה סבבה" הוסר מיוטיוב (צילום: דניאל קמינסקי, חדשות)
הקליפ לשיר "באסה סבבה" הוסר מיוטיוב | צילום: דניאל קמינסקי, חדשות

הקליפ של השיר החדש של נטע ברזילי "באסה סבבה" הוסר אמש (שישי) מיוטיוב בגין הפרה של זכויות יוצרים לכאורה. כך פורסם לראשונה על-ידי מערכת "ערב טוב עם גיא פינס". כעבור כמה שעות חזר הקליפ לאתר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות   

בכניסה ליוטיוב נראה כי התלונה הוגשה על-ידי חברת ההפקות Tre Native. ממנהליה של נטע נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בבדיקה מול משרדי יוטיוב בארה"ב וייפתר בקרוב".

זהו אינו המקרה הראשון בו שיר של נטע מעורר טענות בדבר הפרת זכויות יוצרים. שבועות ספורים אחרי הזכייה של נטע ברזילי בתחרות האירופית עם הלהיט "Toy", תאגיד המוזיקה הבינלאומי יוניברסל שלח ליוצרים הישראלים מכתב התרעה לפני תביעה, בטענה שהעתיקו חלקים מהשיר "Seven Nation Army", אותו הוציאו הווייט סטרייפס ב-2003.

בתחילת החודש דווח כי ג'ק ווייט, סולן הרכב הרוק האמריקאי הווייט סטרייפס, יקבל קרדיט בלחן של השיר זוכה האירוויזיון. בנוסף, ווייט יהנה מחלק מתמלוגי השיר, לצד היוצרים המקוריים דורון מדלי וסתיו בגר.

אחרי הרבה ציפיות, נטע ברזילי הוציאה לפני שבועיים סינגל ראשון מאז הניצחון באירוויזיון. השיר היה אמור בכלל לצאת לפני חודש, אלא שנטע חתומה בחברת תקליטים גדולה בארה"ב, שם ביקשו לדחות את ההשקה למועד מתאים יותר באמריקה. זאת ראייה לכמות הציפיות שמונחות על כתפיה של זוכת האירוויזיון.

ההודעה באפליקציה של יוטיוב (צילום: ללא, חדשות)
ההודעה באפליקציה של יוטיוב | צילום: ללא, חדשות

"אני בהלם שאני לא בבית כשזה מתפוצץ ככה", אמרה נטע. "אנחנו שומרים את זה בבטן קרוב לחודשיים, אולי אפילו ארבעה. אני סופר מתרגשת, זה כמו לידה. אני וכל הצוות המטורף שלי עבדנו כל כך קשה שייצא נכון ומדויק ולעניין".

היא סיפרה שזה היה מאוד קשה לנסות להפיק להיט מצליח אחרי חוויה כה ייחודית כמו הזכייה באירוויזיון. "אני מאוד גאה להגיד שאני מבסוטה על מה שיצא לי ולצוות שלי", היא סיפרה. "תודה רבה לכולם על התמיכה. יש כל כך הרבה עניין בינלאומי מבחוץ שזה הזייה. תודה רבה לכולם על הגב ועל התמיכה. אני אוהבת אתכם".

למקרה שתהיתם מה נטע אומרת בפזמון, אז כך היא מסבירה: "בם בם בסאבים, מסיבה, באסים, ביס מווסאבי, באסה סבבה". השיר החדש הצליח להתברג במקום הראשון ברשימת הסרטונים החמים של יוטיוב בתוך פחות מ-24 שעות מהשקתו.