לאחר האיומים שהופנו נגדה עם שובה מחו"ל על רקע דעותיה הפוליטיות, אחינועם ניני משחזרת הערב (ראשון) בשיחה עם חדשות 2 את התקרית המטלטלת ומספרת על תחושותיה הקשות: "כשנכנסתי לנמל התעופה, חלפו על פני שני גברים - וכשהם זיהו אותי, הם ישר צעקו לעברי: 'הנה אחינועם ניני, עוכרת ישראל!'", סיפרה הזמרת, "נטפל בך כמו ביהונתן גפן!"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נבהלתי, הייתי קצת בהלם", הוסיפה. "זו לא הפעם הראשונה שקוראים לי ככה - ואני בדרך כלל עונה ומתייחסת, אבל הפעם בחרתי שלא להגיב. עם כל האווירה שנוצרה בארץ אחרי הבחירות וכל מה שקרה ליהונתן גפן, לא עניתי כי לא רציתי להסתכן".

בתגובה לקללות ולאיומים שהופנו אליה, ניני פשוט יצאה החוצה משטח נמל התעופה. "הרגשתי רע מאוד", אמרה. "אני מרגישה שאנחנו במדרון חלקלק ושמישהו צריך לעצור את זה. ראש הממשלה חייב להתערב ולעצור את זה".

ניני הותקפה לאחר שהביעה תמיכה ביהונתן גפן

ניני הותקפה בנתב"ג לאחר ששעות קודם לכן פרסמה פוסט בפייסבוק בו הביעה תמיכה בגפן. "הדבר הכי טוב שיצא מהתוצאות המחרידות שעברנו זה הקצנת עמדות ברורה שתוציא את כולם מהחורים", כתבה. "גם את הקיצוניים המטורפים, שיכורים מניצחון, שייראו פרצופם המכוער יותר ויותר, וגם את כל האנשים הטובים ששתקו עד עכשיו, כמו גפן".

יהונתן גפן (צילום: החדשות)
הותקף בפתח ביתו | צילום: החדשותלאחר התקרית שחוותה בנמל התעופה כתבה פוסט נוסף: "חזרתי ארצה אחרי כמה ימים באיטליה וקבלת פנים יפה חיכתה לי בשדה", כתבה אחר הצהריים ניני בעמוד הפייסבוק שלה. "'הנה אחינועם ניני!', צעקו לי. 'עוכרת ישראל! נטפל בך כמו בגפן'. נחמד הא? ברוכים הבאים לסיוט אליו התעוררנו".

ניני קראה לחבריה האמנים שלא לפחד להביע את דעותיהם הפוליטיות. "הלוואי שיותר אמנים ואנשי רוח ישמיעו קול ברור, מה שחבל שלא עשו עד עכשיו, אך אף פעם לא מאוחר", כתבה. "אני מצטערת מאוד על מה שקרה לגפן, שהוא איש מדהים, ושולחת לו את אהבתי, אך שמחה מאוד לקרוא את הדברים שאמר אחרי הבחירות. מילים כדורבנות!".

המפכ"ל לשעבר, יוחנן דנינו (צילום: פלאש 90)
חשיבות עליונה לחקירת התקיפה. המפכ"ל דנינ | צילום: פלאש 90המפכ"ל: "תקיפת האמנים - חציית קו אדום"

מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, הורה לאגף החקירות ולפיקוד המחוז לתת עדיפות עליונה לחקירת תקיפתו של גפן ביום שישי. במהלך דיון של הסגל הבכיר של המשטרה אמר דנינו כי העובדה שאדם הגיע עד לביתו של גפן על מנת לתקוף אותו היא "חציית קו אדום הכי בוטה שיכולה להיות".

בהכנת הידיעה השתתף משה נוסבאום