איומים על אחינועם ניני (צילום: פלאש 90)
איומים על אחינועם ניני | צילום: פלאש 90

שוב תקיפה על רקע דעות פוליטיות? יומיים לאחר שהיוצר יהונתן גפן הוכה על ידי אלמוני בפתח ביתו בשרון - הזמרת אחינועם ניני מספרת כי ספגה היום (ראשון) קללות ואיומים עם נחיתתה בנמל התעופה בן גוריון. במקביל, גם המפכ"ל יוחנן דנינו התייחס לאירועים והורה הערב לתת עדיפות עליונה לחקירת התקיפה של גפן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חזרתי ארצה אחרי כמה ימים באיטליה וקבלת פנים יפה חיכתה לי בשדה", כתבה אחר הצהריים ניני בעמוד הפייסבוק שלה. "'הנה אחינועם ניני!', צעקו לי. 'עוכרת ישראל! נטפל בך כמו בגפן'. נחמד הא? ברוכים הבאים לסיוט אליו התעוררנו".

חמש שעות קודם לכן פרסמה ניני בעמוד שלה פוסט ובו יצאה נגד תוצאות הבחירות ואף התייחסה לתקיפה של גפן. "הדבר הכי טוב שיצא מהתוצאות המחרידות שעברנו זה הקצנת עמדות ברורה שתוציא את כולם מהחורים", כתבה. "גם את הקיצוניים המטורפים, שיכורים מניצחון, שייראו פרצופם המכוער יותר ויותר, וגם את כל האנשים הטובים ששתקו עד עכשיו, כמו גפן".

ניני קראה לחבריה האמנים שלא לפחד להביע את דעותיהם הפוליטיות. "הלוואי שיותר אמנים ואנשי רוח ישמיעו קול ברור, מה שחבל שלא עשו עד עכשיו, אך אף פעם לא מאוחר", כתבה. "אני מצטערת מאוד על מה שקרה לגפן, שהוא איש מדהים, ושולחת לו את אהבתי, אך שמחה מאוד לקרוא את הדברים שאמר אחרי הבחירות. מילים כדורבנות!".

יהונתן גפן (צילום: החדשות)
הותקף בפתח ביתו | צילום: החדשות

הותקף בפתח ביתו

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו הורה היום לאגף החקירות ולפיקוד המחוז לתת עדיפות עליונה לחקירת תקיפתו של גפן ביום שישי. במהלך דיון של הסגל הבכיר של המשטרה אמר דנינו כי העובדה שאדם הגיע עד לביתו של גפן על מנת לתקוף אותו היא "חציית קו אדום הכי בוטה שיכולה להיות".

שלשום הגיע אלמוני לביתו של גפן במושב ליד נתניה וצלצל בפעמון. כשגפן פתח את הדלת הוא הוכה על ידי גבר שצעק לעברו - "שמאלני, בוגד, רוצח".

"כשהוא פתח את הדלת - הוא קיבל אגרוף וקללות", סיפר מקורבו של היוצר. גפן, שלא נזקק לטיפול רפואי, הזעיק את המשטרה. "פיזית הוא בסדר, אבל הוא בטראומה", הוסיף מקורבו. לפני שנמלט התוקף מהזירה הוא גם השליך ביצים אל תוך ביתו של גפן.

בהכנת הידיעה השתתף משה נוסבאום.