הותקפה על ידי חרדים קיצונים. ארכיון
נעמה מרגוליס. ארכיון | צילום:

פרחיה נחמני, מנהלת בית הספר בו לומדת הילדה נעמה מרגוליס, שספגה קללות ויריקות מצד חרדים קיצונים בבית שמש, הפיצה מכתב על המקרה בין הורי ומורי בית הספר. מצד אחד, אומרת המנהלת כי יש "לתת ביטחון לילדות שלנו מפני הקיצונים האלימים", אך מצד שני, מבקשת שלא להתערב ב"אורחות חייה של הקהילה החרדית".

"ההתמקדות שלנו צריכה להיות סביב דרישה חד משמעית מהמשטרה והרשויות לתת ביטחון לילדות שלנו ולכל מי שסובל מנחת זרועם של הקיצונים האלימים", כותבת נחמני, " אז תהיה למטרה זו תמיכה גם בציבור החרדי".

אולם, היא ממשיכה וכותבת: "אל לנו לנסות ולהתערב באורחות חייה של הקהילה ולהכתיב להם אלו שלטים לתלות, או להגרר ולהנהיג את כל המאבק הארצי סביב 'חינוך הקיצונים'", לדבריה. טענה זו היא מסכמת בהסבר: "יש לנו הרבה יותר משותף עם הציבור החרדי המתון מאשר עם גורמים שמנסים לעזור לנו כעת, אך בליבם לועגים להפרדה במכון כושר, ואפילו להפרדה בין בנים לבנות בבית ספר יסודי".

נוסח המכתב המלא:

בס"ד
צוות הוראה והורים יקרים, 

חנוכה שמח!

הסערה התקשורתית סביב האלימות נגד הבנות שלנו מחייבת אותי לפנות אליכם כעת, תוך כדי חופשת החנוכה.
רבים שואלים, האם הצפת העניין בתקשורת טוב לנו, וכיצד אנו כצוות וכהורים צריכים להתייחס לדברים?
לעניות דעתי, ההתמקדות שלנו צריכה להיות סביב דרישה חד משמעית מהמשטרה והרשויות לתת ביטחון לילדות שלנו ולכל מי שסובל מנחת זרועם של הקיצונים האלימים.  אז תהיה למטרה זו תמיכה גם בציבור החרדי .

אל לנו לנסות ולהתערב באורחות חייה של הקהילה ולהכתיב להם אלו שלטים לתלות, או להגרר ולהנהיג את כל המאבק הארצי סביב 'חינוך הקיצונים'.
אני חייבת להזכיר שיש לנו הרבה יותר משותף עם הציבור החרדי המתון מאשר עם גורמים שמנסים לעזור לנו כעת, אך בליבם לועגים להפרדה במכון כושר, ואפילו להפרדה בין בנים לבנות בבית ספר יסודי.
לכן צריך להתפלל שלא יגרם חילול ה' מיותר מכל הסערה התקשורתית ושנוכל לחזור ולעסוק בשקט בחינוך של בנותינו לתורת ועבודת ה' בדרכי נועם.
נצטרך כמובן לאחר החופשה לשוחח עם הבנות וללבן בעדינות את כל הנושאים הבוערים .
בינתיים המשך חנוכה שמח ונופש מרענן ומועיל.

הדרת נשים - כתבות נוספות:

נעמה מרגוליס שבה לבית הספר

ראש העיר בית שמש נגד הילדה נעמה

חרדי קרא לחיילת "פרוצה" - ונעצר

נתניהו: "לחלק את בית שמש לשתיים"

שלט נגד מעבר נשים נתלה בירושלים

אלפים הפגינו בבית שמש: "כולנו נעמה מרגוליס"

המשפחה שגורשה מבית שמש בבלוקים, יריקות, צעקות ואיומים

"מי שמבזה ויורק – מקומו לא כאן"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק