אדם ורטה (צילום: חדשות 2)
"לא אתגעגע". אדם ורטה | צילום: חדשות 2

סוף ל"רומן" של המורה אדם ורטה ורשת אורט. המורה שעמד בעין הסערה בגלל דעות שסומנו כ"שמאלניות", פוטר מבית הספר בנימוק של "קיצוצים". גם מגמת "מחשבת ישראל" בה לימד נסגרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרשה פרצה לתודעה כשמי שהייתה תלמידתו, ספיר סבח, התלוננה על התבטאויותיו לאחר שאמר לטענתה בשיעור שצה"ל הוא צבא לא מוסרי. ורטה עמד בחודש פברואר בפני שימוע, אחריו הוחלט שלא לפטר אותו. היום דווח לראשונה בגלי צה"ל שההחלטה הייתה, כנראה, זמנית. 

ורטה עצמו לא דואג לפרנסתו, כי העבודה בתיכון הייתה חלקית בלבד - 6 שעות שבועיות. "בטוח שכמו שאני לא מצטער על הפיטורים גם הם לא - זה משהו ברור", אמר ורטה לחדשות 2 Online.

הסעירה את מערכת החינוך. ספיר סבח (צילום: חדשות 2)
"הצדק נעשה". ספיר סבח | צילום: חדשות 2

התלמידה ספיר סבח: "הצדק נעשה"

גם ורטה לא יכול לקשור ישירות בין התקרית מלפני כמה חודשים לפיטוריו. "זה לא דבר יפה וכנראה שלא אתגעגע", אמר. "התלמידים עצמם מסכנים כי סוגרים להם את המגמה באמצע השנה". למרות זאת, את עבודתו בבית ספר אחר אחר, התיכון האנתרופוסופי בקריית טבעון, הוא ימשיך.

ספיר סבח שמחה לשמוע היום על פיטוריו. "הצדק נעשה", אמרה. "אני חיכיתי ועשיתי כל מה שעשיתי בשביל מטרה אחרת ברורה - להוציא לאור את מה שהתרחש בבית ספר במשך שנתיים".

ברשת "אורט" הסבירו כי ורטה לא פוטר על רקע אותה תקרית, אלא בשל קיצוצים במועצה המקומית קריית טבעון שהביאו לפיטוריהם - גם של מורים נוספים.