באשדוד הבינו אמש שכעת יהיה קשה יותר להתמודד עם פרסום החשד לפרשת האונס בבית ספר שנחשפה הבוקר בחדשות 2 באינטרנט. יותר ויותר תלמידים יהיו חשופים מעתה לפרטים הקשים, ובעירייה נערכים להסביר זאת לתלמידים הרכים.

הבוקר יגיעו לבית הספר היסודי בעיר יועצים וגורמים פסיכולוגיים של עיריית אשדוד, שינסו להסביר לתלמידים את פרטי הפרשה המזעזעת. גם המורים ינהלו שיחות עם התלמידים, בניסיון להתמודד עם החשדות הקשים שתלויים נגד חבריהם לספסל הלימודים.

מינהל החינוך של העירייה החל לטפל בנושא כבר לפני מספר שבועות. הנהלת בית הספר כינסה ועדה הכוללת את המנהלת, פסיכולוג, יועצת בית הספר, מפקחת, יועץ בכיר, נציגי מחלקת החינוך בעירייה ומנחה מטעם השירות הפסיכולוגי ויועץ במשרד החינוך המתמחה בהתעללות בתלמידים. כל אלה בחנו את הדרכים לטיפול של בית הספר במקרה מול כל המעורבים.

שיעורים מיוחדים בכיתה

במשרד החינוך אומרים כי בכיתה בה לומדת התלמידה הופעלה תוכנית מיוחדת של "כישורי חיים" בנושא "שמירה על גופי". התלמידה עצמה אף קיבלה שעות שילוב כדי לתת מענה לצורך רגשי באמצעות תרפיה באמנות. היא לוותה כל העת על ידי הצוות המקצועי של בית הספר, וזה עמד בקשר עם גורמי הטיפול החיצוניים בילדה.

בית הספר עומד בקשר עם הורי התלמידה ועם הורי התלמידים הנוספים המעורבים במקרה. הנהלת בית הספר עדכנה את הורי התלמידה במידע שהגיע לבית הספר ודיווחה על כך לפקידת סעד. 

למדו את המעשים באינטרנט

על פי החשד, בתלמידה בת ה-10 התבצעו מעשיים מיניים בין כתלי בית הספר על ידי שמונה ילדים, חלקם לומדים בבית הספר הזה וחלקם בבתי ספר אחרים, תלמידי כיתות ה' ו-ו' כולם.

מאחר והתלונה עדיין נמצאת בבדיקה ראשונית של גורמי הרווחה בעיר, עדיין לא ברור האופי המדוייק של המעשים המיניים שבוצעו בילדה, אך שלא לייחוס נמסר מגורמים במשטרה כי החשד המרכזי - הוא אונס.

גורמים בעיריית אשדוד סיפרו לחדשות 2 כי על פי החשד, מקור המעשים הוא באינטרנט. "התלמידים היו נוהגים לראות סרטים כחולים באינטרנט", אמרו הגורמים, "ולאחר מכן התנסו יחד עם הילדה". 

את המידע הראשוני על הפרשה הקשה העביר לנו גולש חדשות 2 באינטרנט, באמצעות המייל האדום. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטונים, תמונות, סיפורים או קישורים לאתרים שיעניינו את כולנו. סיפור טוב עשוי להתפרסם גם בטלוויזיה.