שומר בבי"ס בראשל"צ חשוד במעשים מגונים. אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
חשד: אונס מזעזע בתוך בית הספר | צילום: חדשות 2

ישיבת המורים שנערכה ביום רביעי האחרון בבית ספר יסודי באשדוד הוגדרה על ידי מנהלת בית הספר כ"סודית". סביב שולחן ארוך במרכז החדר, ישבו המורים, יועצת בית הספר וגורמים מעיריית אשדוד. נושא הישיבה - היה מצמרר למדי: ילדה בכיתה ד', תלמידת בית הספר.

בעקבות מידע שהגיע מתלמידים אחרים, החלו לחשוד בבית הספר כי בתלמידה בת ה-10 התבצעו מעשיים מיניים בין כתלי בית הספר על ידי שמונה ילדים אחרים, חלקם לומדים בבית הספר הזה וחלקם בבתי ספר אחרים, תלמידי כיתות ה' ו-ו' כולם.

מאחר והתלונה עדיין נמצאת בבדיקה ראשונית של גורמי הרווחה בעיר, עדיין לא ברור האופי המדוייק של המעשים המיניים שבוצעו בילדה, אך שלא לייחוס נמסר מגורמים במשטרה כי החשד המרכזי - הוא אונס.

הילדים גלשו יחד לסרטי פורנו באינטרנט - ואח"כ התנסו

די קשה לעכל את הפרשה החמורה הזו: שמונה ילדים, לא כולם תלמידי אותו בית הספר, אך כולם מתחת לגיל הסכמה וצעירים מדי על מנת לשאת באחריות פלילית, החשודים במעשים מיניים נוראים בילדה בת עשר.

גורמים בעיריית אשדוד סיפרו לחדשות 2 כי על פי החשד, מקור המעשים מצוי באינטרנט: "התלמידים היו נוהגים לראות סרטים כחולים באינטרנט", כך נמסר, "ולאחר מכן התנסו יחד עם הילדה".

העירייה: טיפלנו באירוע על פי ההנחיות

תלמיד תיכון נדקר בבית ספר, ארכיון (צילום: חדשות 2)
הלם בבית הספר היסודי. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

ממשטרת אשדוד נמסר כי הילדים נמצאים בתשאול ראשוני, אך טרם נבדקו כל השמות שהועלו בפרשה. הבעייתיות בנושא חקירות ילדים צעירים היא גדולה למדי, ובדרך כלל מעורבים בה גורמים טיפוליים רבים.

מדוברות עיריית אשדוד נמסר כי בית הספר פעל בכל האירועים על פי חוזר מנכ"ל - שיתף, יידע, התייעץ ודיווח לרשויות סעד ולמשרד החינוך, במקביל דיווח להורים של הילדים המעורבים בפרשה.

המידע הראשוני הגיע במייל האדום של חדשות 2

את המידע הראשוני על הפרשה הקשה העביר לנו גולש חדשות 2 באינטרנט, באמצעות המייל האדום. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטונים, תמונות, סיפורים או קישורים לאתרים שיעניינו את כולנו. סיפור טוב עשוי להתפרסם גם בטלוויזיה.

לסיפורים נוספים שהתפרסמו במייל האדום - לחצו כאן