לאחר דחייה של שבוע אישרה היום הממשלה את המלצותיה של הוועדה הבין-משרדית, שהוקמה על מנת לבחון את סוגיית הישארותם של ילדי העובדים הזרים בישראל. במסגרת ההמלצות, אישרה הממשלה את הישארותם של כ-800 ילדים זרים בישראל, ועל גירושם של 400 ילדים.

מי שיישארו בישראל יהיו ילדים שנולדו כאן, מתגוררים בארץ חמש שנים לפחות, למדו בחינוך הממלכתי ונרשמו לשנת הלימודים הקרובה והינם דוברי עברית. ילדים שעומדים בתנאים, אך הוריהם נכנסו לארץ שלא כחוק - יגורשו.

נתניהו: "לא ליצור תמריץ למהגרי העבודה"

13 שרים תמכו בהחלטה מול 10. "איננו רוצים ליצור תמריץ שמאות אלפי מהגרי עבודה בלתי חוקיים ישטפו את הארץ", אמר ראש הממשלה נתניהו עם קבלת ההחלטה. "אנחנו מחפשים דרך לקלוט ולאמץ אל ליבנו ילדים שגדלו והתחנכו כאן כישראלים. החלטה זו מושפעת משני שיקולים עיקריים: השיקול של אנושיות והשיקול של ציונות".

תמי גורדון מארגון Israeli children, בירכה על המלצות הוועדה, אך הדגישה כי היא עדיין לא מספיקה. "היינו רוצים לראות את כל הילדים נשארים בארץ. אם כבר הממשלה אישרה ל-800 ילדים להמשיך ולהתגורר בישראל, מה הבעיה לאשר לעוד 400 ילדים לשהות כאן?". גורדון הוסיפה כי בעקבות החלטת הממשלה לגרש את הילדים, הם נמצאים כעת בסכנת חיים במדינות אליהן יחזרו.

אלו הילדים שהממשלה רוצה לגרש

רוצים לקבל עדכונים על החלטת הממשלה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק