אז בכלל אפשר ללמד את הספר?
יחולק בבתי הספר כמחאה | צילום:

המחאה נגד פסילת הספר "גדר חיה" נמשכת: ארגון "ישראל חופשית" הכריז על רכישה המונית של הספר שנפסל על ידי משרד החינוך, במטרה להפיץ את העותקים הרבים שיירכשו בספריות של מוסדות החינוך ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרכישה נעשית באמצעות אתר מימון ההמונים "מימונה", והעמוד שנפתח הערב (חמישי) גייס קרוב ל-4,000 שקל תוך שעה קלה. בארגון מתכננים להמשיך בגיוס הכספים בעזרת הציבור הרחב בתשעת הימים הקרובים.

"בואו נפיץ את האור ונעלים את החושך", כתבו אנשי "ישראל חופשית" בעמוד גיוס התרומות. "אנחנו מזמינים אתכם ואתכן לרכוש את הספר החדש של דורית רביניאן ולקבל אותו עד הבית. ניתן גם לרכוש ספרים שיחולקו בחינם במוסדות החינוך".

המכירות זינקו היום. רביניאן
המכירות זינקו היום. רביניאן | צילום: חדשות 2

חנויות הספרים: "עד סוף היום לא יישארו עותקים"

מוקדם יותר היום דיווחו חנויות הספרים כי מכירות הספר שנפסל על ידי משרד החינוך בשל תכניו העוסקים בהתבוללות, דווקא זינקו ביממה האחרונה. "עד כה מכרנו פי 50 יותר עותקים משמכרנו אתמול, ועד סוף היום זה עשוי להגיע לפי 100", סיפרו ברשת "צומת ספרים". "המספרים גדלים בכל שעה, ועד סוף היום כנראה לא יישארו עותקים - כפי שקרה בסניף בדיזנגוף סנטר בתל אביב, למשל. כבר ביקשנו מההוצאה לקבל עותקים נוספים".

בהוצאת "עם עובד" סיפרו כי לאור הביקוש, הספר יודפס במהדורה חדשה: "עד כה נמכרו המוני עותקים, ובחנויות שנגמר המלאי אנחנו דואגים לספק עותקים נוספים. לאור ההתנפלות על הספר, אנחנו נכנסים להדפסה של מהדורה חדשה וייקח מספר ימים עד שתצא. כרגע יש די מלאי במחסני ההוצאה כדי לספק את הדרישה לחנויות". עם זאת, בהוצאה לא ידעו לספק נתוני מכירות מדויקים.