מצעד גאווה. "ברוטליות" (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
מצעד גאווה. "ברוטליות" | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

חשד להסתה לאלימות נגד הקהילה הגאה: מאמר שהתפרסם באתר ערוץ 7 אתמול (שני) הצית מחאה בקהילה הגאה, לאחר שהכותב כתב כי "הכוח הלהט"בי והחילוני השמאלני הקיצוני, הכולל את הפמיניזם הרדיקלי שחודרים לצבא ולעמדות כוח, משחקים לידי האויב הערבי, שרואה בהם הזדמנות להחלשת העוצמה הצבאית והלאומית היהודית". בהמשך כתב עוד: "יש לנו מחויבות לחסל ולגרש מקרבנו את אותם אנשים שמוכנים למחוק ולהכחיש את ההיסטוריה שלנו", וכן כי "זהו עמלק, שדינו ידוע והגיע הזמן לבצע".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשיחה עם החדשות Online הצהיר הכותב, משה חסדאי – שכיהן בעבר כמנהל במגזר הציבורי במשך שנים ארוכות – כי "פתיחת המאמר מגדירה בצורה עקרונית את חמאס, הפלסטינים וחברי הכנסת הערביים כארגונים ניאו-נאציים, ואליהם הכוונה כשמדברים על זרע עמלק". עם זאת, הוא הבהיר כי הוא עדיין מאמין שהקהילה הגאה פוגעת בביטחון ישראל: "הם פוגעים בלכידות הלאומית. למה זה טוב שאלוף יוצא מהארון? למה אני צריך שהאויבים שלי מעבר לקו יגידו 'חבורה של הומואים מסכנים, אנחנו אוכלים אותם בלי מלח'?".

תלונה נגד חסדאי בגין הסתה הוגשה למשטרה, שפתחה בבדיקה. בימים אלה המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים לאבטחת מצעד הגאווה בירושלים, שיתקיים ביום חמישי הקרוב. 2,400 שוטרים ושוטרי מג"ב צפויים להיות פרוסים באירוע, באופן גלוי וסמוי, וכל מי שייכנס לאירוע ייבדק באופן קפדני.

עשרות אלפים צפויים להגיע (צילום: Miriam Alster/Flash90, חדשות)
מצעד גאווה. "פוגעים בלכידות הלאומית" | צילום: Miriam Alster/Flash90, חדשות

לתלונה הצטרך גם חבר הכנסת מוסי רז וחברי סיעת מרצ, שפנו ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה נגד ערוץ 7. לדבריהם, מאמרו של חסדאי הכיל "הסתה פרועה וחסרת רסן נגד פלסטינים אזרחי ישראל, להט"בים, חילונים ואנשי שמאל", ולכן יש לפתוח בחקירה פלילית: "אי אפשר ואסור להתעלם מהקריאה לפעולה הטמונה בטקסט. מאסנו באזכור רצח רבין, בהמתנה מורטת העצבים לרצח הפוליטי הבא. הכתובת כבר נמצאת על הקיר. אנו דורשים לפתוח בחקירה נגד הכותב והאתר".

ערן גלובוס, יו"ר הבית הפתוח בירושלים – הארגון שמוביל מצעד הגאווה שייערך בירושלים ביום חמישי הקרוב - מסר בתגובה לדברים כי "הרבנים בשיאו של קמפיין שנאה מתועבת נגד הקהילה הגאה. שלוש שנים אחרי שנרצחה שירה בנקי ז"ל במצעד, הרבנים מכינים את הקרקע לרצח הבא. ואיפה ראש הממשלה, שר החינוך, שרת המשפטים, השר לביטחון פנים? פחדנים! תפסיקו להפקיר את החיים שלנו בשביל הון פוליטי. הודיעו עוד היום שתפטרו את מי שמשתמש בכספי ציבור - כספנו - כדי להכחיד את הקהילה הגאה. כשהשנאה תגבה קורבן, לא תוכלו להגיד לא ידענו".

שליסל בעת מעצרו (צילום: רויטרס, חדשות)
ישי שליסל. במשטרה נערכים לאבטחה | צילום: רויטרס, חדשות

מערוץ 7 נמסר הערב כי "בעקבות תקלה עלה לאתר ערוץ 7 מאמר שתכניו עלולים להשתמע באופן המעודד מעשי אלימות. אתר ערוץ 7 מגנה כל קריאה לאלימות ומקפיד על שיח מכובד ופתוח. העורך התורן ננזף והמאמר הוסר. אנו מקווים כי כל כלי התקשורת יחילו על עצמם סטנדרטים שכאלו, גם כשמדובר בהסתה נגד קבוצות אחרות בחברה הישראלית".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/