הסוף השמח של דן ורדי: בעקבות הכתבה ששודרה אמש במהדורה המרכזית בה הובא תיעוד קשה של ניצול שואה בן 99 שמתגורר לבדו בתת-תנאים בדירת עמידר מתפוררת בקומה השלישית - חרף העובדה כי הוא סובל מקשיי ניידות - בעמידר התעשתו והבוקר (חמישי) הוא קיבל מפתח לדירה חדשה שמותאמת לצרכיו. ורדי הביע אושר והתרגשות על מציאת הדירה והודה לכל האנשים שביקשו דרכנו לסייע לו. הסיפור המלא ישודר הערב ב-20:00.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אחרי שידור הכתבה, התערבה יו"ר ועדת המשנה לאזרחים ותיקים בכנסת, ח"כ טלי פלוסקוב (כולנו) כדי למצוא לורדי דיור ראוי. "לראות את הכתבה הזאת פשוט שבר לי את הלב", אמרה. "אני שמחה להודיע כי דן ורדי מועבר בשעות אלו לדיור מוגן באילת, שמותאם לצרכיו ולשביעות רצונו".

אלפי פניות הגיעו בשעות האחרונות למערכת חדשות 2 בעקבות פרסום הכתבה על ורדי. הוא הודה מקרב לב לכל המעוניינים לסייע לו, אך הבהיר: בקשתו היחידה, המופנית למשרד השיכון והבינוי ולעמידר, היא לעבור לדירה המותאמת לצרכיו בקומת קרקע, כפי שמגיע לו על פי חוק. כעת, כאמור, נמצאה לו דירה מתאימה.

רק רוצה את המגיע לו. ורדי (צילום: חדשות 2)
רק רוצה את המגיע לו. ורדי | צילום: חדשות 2

אזרחים מן השורה הציעו לסייע לוורדי באירוח בביתם, שיפוץ דירתו, רכישת ריהוט וציוד חשמלי ואפילו העברת כספים ישירות לחשבון הבנק שלו. גם חברי כנסת ובכירים במשק הגיבו לכתבה בהצעות לסיוע, בהם מנכ"ל מגן דוד אדום אלי בין, שהציע לסייע בשיפוץ דירתו של ורדי; ויו"ר קק"ל, דני עטר, שהציע לשכן את ורדי בדירה במרכז הארץ. עם זאת, ורדי נאלץ לסרב להצעה הנדיבה שכן הוא מעוניין להישאר במקום מגוריו באילת.

"ננסה לקדם פתרונות מעשיים עבור קשישים בדיור הציבורי"

כאמור, גם חברי כנסת הביעו רצון לסייע לוורדי, בהם חבר הכנסת איציק שמולי (המחנה הציוני). "מדינת ישראל פשוט מחכה שניצולי השואה הנזקקים כמו דן ורדי ימותו, וכך היא לא תצטרך לשלם עבורם דבר", מחה שמולי, המשמש יו"ר שדולת הגמלאים ניצולי השואה בכנסת וכן חבר בוועדת הרווחה. "זו בושה וחרפה, במיוחד לאור העובדה שיש עודפים של מיליארדים בקופת המדינה. החלטנו מספר חברי כנסת להתאגד לנסות לקדם עבור קשישים בדיור הציבורי פתרונות מעשיים, במקום להמתין שהממשלה תעשה בשבילם משהו". עוד הגיש שמולי בקשה לדיון דחוף במליאה בנושא, בנוכחות שר הבינוי והשיכון יואב גלנט.

אזרחים המעוניינים לתרום רהיטים וחפצים שונים או לעזור בסידור הדירה החדשה של דן ורדי, מוזמנים לפנות לג'ו בטלפון: 052-5558680.

פניות נוספות בנוגע לסיוע לדן ורדי ניתן להפנות לתמיר סטיינמן, בעמוד הפייסבוק שלו.

מעיריית אילת נמסר: לצערנו הרב, במהלך השנים, כל ניסיון מצד העירייה לסייע למר ורדי נענה בסירוב מצדו, כאשר הוא שב והדגיש, כי כל שהוא מבקש מעמידר הוא דיור הולם. ראוי לציין, כי משנת 2012 המליצו באגף לשירותים חברתיים להעבירו לדיור מוגן. במהלך השנים הוצע למר ורדי סיוע נרחב מהעירייה באמצעות האגף לשירותים חברתיים ומינהלת השכונות הוותיקות, שפקדו את ביתו מספר פעמים, והציעו לו לשפץ עבורו את הדירה. זאת ועוד, מנהל המינהלת הגיע לביתו באופן אישי בהנחיית ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי עם קבלן מטעם העירייה לטובת שיפוץ הדירה, על אף שזו דירת עמידר, אך מר ורדי סרב לכך בתוקף. עם כניסתו של מר ורדי לדיור המוגן ימשיכו נציגי האגף לשירותים חברתיים ללוות אותו, לתמוך בו ולהציע לו את מגוון השירותים להם הוא זכאי, כפי שנעשה עד כה.

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר בתגובה לכתבה במהדורה אמש כי "שר הבינוי והשיכון רואה את הטיפול בדיור הולם לניצולי השואה כראשון במעלה. כאשר הגיע אליו המידע על תנאי המגורים של דן ורדי, הוא הנחה את אנשי המשרד לפעול למציאת פתרון מידי. מחר תתכנס ועדה שצפויה לאשר את הסיוע המקסימלי בשכר דירה. מר ורדי נמצא ראשון בתור לדירת דיור ציבורי".

מחברת עמידר נמסר בתגובה לכתבה אמש כי "פעמיים הוצעה לדן ורדי האפשרות לדיור מוגן, אך הוא סירב. בקשותינו החוזרות לבצע שיפוץ בדירתו נדחו על ידו בתוקף. לצערנו, כרגע אין דירות פנויות בדיור המוגן להציע לו. המבנה בו הוא מתגורר אינו מטופל ומצוי באחריות הרשות המקומית. ברגע שתתפנה דירה בדיור המוגן היא תוצע לו באופן מידי".