צעדת השוויון (ארכיון) (צילום: חדשות 2)
צעדת השוויון (ארכיון) | צילום: חדשות 2

במשך 9 ימים צעדו ראשי רשויות וערים מכל רחבי הארץ מירוחם לירושלים, בדרישה להשוות את תקציבי החינוך והרווחה ביישובי הפריפריה לתקציבים של יישובי המרכז. ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת קיימה היום (שני) דיון מיוחד במחאתם של ראשי הערים - אלא שלמרבה האירוניה, דווקא אותם בכירים מוחים בלטו בהיעדרם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

את הדיון יזם שר הרווחה לשעבר וראש עיריית דימונה לשעבר, ח"כ מאיר כהן (יש עתיד), בשל האיום של ראשי הערים שלא לפתוח את שנת הלימודים הקרובה ללא תוספת תקציב. בדיון השתתפו גם ח"כ טלי פלוסקוב (כולנו, לשעבר ראש עיריית ערד) ויעקב אשר (יהדות התורה, לשעבר ראש עיריית בני ברק) - שהופתעו מהיעדרותם של ראשי הערים.

מאיר כהן. ארכיון (צילום: משרד הרווחה, חדשות)
"לא ראוי". ח"כ מאיר כהן (ארכיון) | צילום: משרד הרווחה, חדשות

"אין זה ראוי שראשי הערים, שמאבקם כל כך צודק, בוחרים שלא להגיע לדיון", אמר ח"כ כהן. "מטרת הדיון היא לסייע לראשי הערים במאבקם והעובדה שהם בחרו שלא להגיע אינה ראויה". גם יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב מרגי, הביע מורת רוח מהיעדרותם של ראשי הערים. היחיד שבחר בכל זאת, בעיצומו של הדיון, להגיע - היה שימי אליאל, ראש מועצת כוכב יאיר-צור יגאל.

אז מי נעדר מהדיון? מיכאל ביטון, ראש עיריית ירוחם; יוסי בכר, ראש עיריית בת ים; שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו; יצחק דנינו, ראש עיריית אופקים; מאיר רובינשטיין, ראש עיריית ביתר עילית; יחיאל זוהר, ראש עיריית נתיבות; מאזן גנאים, ראש עיריית סכנין; טלאל אל קרנאווי, ראש עיריית רהט; מוחמד אלנבארי, ראש מועצת חורה; יורם קרין, ראש מועצת עמק המעיינות; ישראל שושן מארוסי, ראש מועצת מגדל; דוידי פרל, ראש מועצת גוש עציון; אבי רואה, ראש מועצת בנימין; ודמארי יוחאי יעקב, ראש מועצת הר חברון.