אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

"אני בוכה כבר יומיים, זה קורע את הלב": אחרי החשיפה אתמול בחדשות 2 Online של הקלטות בהן נשמעות סייעות משפילות את הילדים בפעוטון של נעמ"ת בצפון, הורי הילדים שספגו את היחס המעליב מהצוות שאמור להגן עליהם ולטפח אותם, זועמים ומתקשים להאמין למה ששמעו. הם דורשים להדיח מיד את מנהלת המעון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מרגישה נבגדת, כי אלו שתי המטפלות שהכי סמכתי עליהן", מספרת א', אמא של אחד הילדים בגן בשיחה עם חדשות 2 Online. "הן אלו שפגעו בבן שלי ובגללן הוא צורח כל בוקר שהוא לא מוכן ללכת לגן", היא אומרת. "הן אמרו לי שזה טבעי ומסתבר שהושיבו את הילד שלי עם פיפי וקקי לאכול ובגלל זה הוא לא אכל - וזו אחת הסיבות שלו לירידה במשקל. הם היו משאירים לי אותו ככה הרבה פעמים, הוא היה חוזר וצורח לי ששורף לו".

"הופתעתי כי אלה שתי מטפלות שסמכתי עליהן לא תיארתי לעצמי שדבר כזה יכול לקרות", מוסיפה האם. "המנהלת של המקום ידעה מכל מה שקורה והעלימה עין ולא דיווחה על כלום. כשהגיעה ביקורת של המפקחת היא הייתה מדריכה אותן מראש איך להתנהג, אין דבר כזה ביקורת פתע בנעמ"ת".

"אני בוכה כבר יומיים", מספרת ל', אם לילד נוסף בגן שחווה השפלות ואף אלימות מהסייעות ובעקבות כך היא מיהרה להוציא אותו מהגן. "לפני כמה חודשים הבן שלי טען שאחת המטפלות הפליקה לו בישבן, פנינו להנהלת הגן והיא טענה שאין שום סיכוי בעולם שזה קרה, אך חשבנו שמשהו שם לא תקין. הוא הדגים לנו סטירה על עצמו ואמר שאחת המטפלות נתנה לו".

"הבן שלי היה חוזר עם הבגדים שלו רטובים משתן, ועכשיו אני מבינה למה. אחרי שדובבנו אותו מעט, הוא תיאר איך בשביל ללכת לישון הסייעות היו דוחפות לו את הראש חזק לכרית ומתאר שאחת המטפלות מפליקה. הילד בחרדות. אני מרגישה רגשות אשם איך לא שמנו לב לזה. מממש הרגשתי שאחת המטפלות היא כמו סבתא של הבן שלי והשנייה היא כמו דודה שלו".

"מנהלת המעון ידעה על הכל ולא עשתה דבר"

"הסטירה הכי גדולה היא זו שקיבלנו אנחנו, ההורים", מעידה מ', אם נוספת לילדה בגן. "קיבלנו סטירה מהמטפלות שהיו קרובות אלינו ושטיפלו גם בבת הגדולה שלי", היא מספרת. "הזדעזעתי לשמוע הקלטה שבה המנהלת אומרת לבת שלי, בת שנתיים וחצי, שאני מביאה אותה מוקדם למעון כי אין לי סבלנות אליה. היא אמרה לה: 'היא רוצה להיפטר ממך וזורקת אותך פה בשבע בבוקר'. זה פשוט קורע לי את הלב".

הורים רבים בגן התכנסו היום מחוץ לשערי המעון והחליטו לדרוש מהנהלת נעמ"ת להדיח מיד את מנהלת המעון, שלטענתם ידעה על המתרחש מתחת לאפה בגן - ולא פעלה על מנת למנוע את המעשים.

מנעמ"ת נמסר בתגובה כי "בעקבות שמיעת ההקלטה בכתבה, העובדות הרלבנטיות הוצאו לחופשה עד להודעה חדשה".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il