רוני אהרון בת ה-10 יודעת כבר כמה חודשים שבפורים הזה היא חייבת להתחפש לאסטרונאוטית, היא מאוד אוהבת את החלל. אבל היה חשש קטן איך זה יסתדר עם כיסא הגלגלים שלה. בבית איזי שפירא ברעננה, מרכז שפועל לשיפור חייהם של אנשים עם מוגבלויות, עובדים כבר זו השנה השלישית על פרויקט מקסים לפורים: ביחד עם סטודנטים לעיצוב תעשייתי מהמכון הטכנולוגי חולון, הופכים את החג עבור ילדים בעלי מוגבלויות לחגיגה אמיתית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"פתאום אני מרגישה שכן יש לי מה לעשות עם הכיסא הזה", מספרת רוני, "זה הרבה יותר כיף". רוני בת ה-10 הוסיפה: "בשנים שלא היה את הפרויקט הזה אז קצת נסגרתי בצד כי חשבתי שזה לא מיוחד".

"אנחנו בעצם עוזרים להם לעצב תחפושות שיתאימו להם", הסבירה יובל שרגיל, סטודנטית במכון הטכנולוגי חולון. "אני חושבת שזה קצת יותר מאתגר מתחפושת רגילה". במשך כמה ימים הם גוזרים, מדביקים, מנסרים - הכול כדי לעמוד בדרישות של המתחפשים הצעירים.

בעזרת האייפון ומחשב התקשורת שלו, נבו מסביר למעצבות מה בדיוק הוא רוצה. בשנים האחרונות הוא חלם להיות מסי, או רונאלדו - השנה הוא חולם להיות כמו יובל זוסמן, שחקן מכבי תל אביב בכדורסל."הוא מאוד אוהב לראות את המשחקים עד עכשיו", הסבירה אימו רינת. "לקחנו אותו רק למשחק אחד של מכבי תל אביב והוא נורא נורא נהנה מזה. הוא עד היום רואה בלופים את המשחק שהוא היה שם".

התחפושת של נריה בן התשע היתה קצת יותר קשה לבנייה: הוא חלם להיות וייזרד מהמשחק קלאש רויאל. "כל השנה אני מסתובב עם הדבר המיושן הזה שאין לך מה לעשות איתו ודווקא בפורים זה הופך למשהו אחר שכיף להסתובב איתו", הסביר. "כל הילדים רוצים להסתובב איתי ולהיות איתי בתחפושת, אז אפשר להגיד שזה מגשים חלום".

כבר שלוש שנים ברציפות שהוא זוכה בזכות הפרויקט בפרס הראשון בתחרות התחפושות בבית הספר, רגע מאושר לו ולהורים שלו, שיודעים כל השנה, שהוא מספר אחד. "פתאום כל בית הספר מסתכל עלייך וזה יותר כיף להרגיש ככה כי יש ימים שאתה מרגיש שונה מאחרים ועכשיו אתה כאילו מעל כולם". ג'יין יודס, מנכ"לית בית איזי שפירא, אמרה בסיפוק: "לדעתי הקסם בפרויקט הזה שהילד הופך להיות כמו כל ילד בפורים אבל עוד יותר מיוחד, כי התחפושות שלהם ממש יוצאות מן הכלל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו