כבר 17 שנה שפואד דחדל מיפו עובד כאב בית בבית הספר "ביאליק-רוגוזין" בדרום תל אביב, שבו מתחנכים בין השאר ילדי מהגרים ופליטים ממדינות שונות. מדי יום הוא נוהג לסייע לעשרות תלמידים שנקלעו לבעיה, גם אם הדבר מצריך ממנו להגיע לבית הספר ביום החופשי שלו. לפני מספר חודשים הוא זכה לכבוד מיוחד כשנבחר להיות מרכז יצירתו של אמן הגרפיטי המקסיקני המפורסם LIBRE שהגיע לישראל. דמותו של פואד צויירה על בניין המשביר הישן ברחוב סלמה בתל אביב בפרויקט Florentin Square של החברות טריגו נדל"ן וסיטיאל השקעות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מעבר לצרור המפתחות שהוא נושא צמוד לכיסו וזוכר במדויק את הייעוד של כל אחד ואחד מהם, פואד, שטוען שבית הספר הוא ביתו השני, יודע לזהות מראש כל תלמיד שזקוק לעזרתו ולמצוא מיד פתרון לכל בעיה. "מרגש אותי שקוראים לי ושאני עושה את הדבר הנכון וכמו שצריך. מרגש אותי שהילדים שמחים, פה אני מרגיש כמו אבא של כולם", הוא משתף.

"המקצוע שלי מאוד חשוב, הוא לא מקצוע שקוף", מציין פואד. "אם אנחנו לא נמצאים - בית הספר מושבת". הוא מספר בהתרגשות על התלמידים שנעמדים כשהוא נכנס לחדר ומוחאים לו כפיים: "הכי מרגש כשאתה רואה ילדים שבאמת אוהבים אותך ושמעריכים את מה שאתה עושה".

"כנראה שבגלל שאני אדם טוב אז מגיע לי" (צילום: חדשות)
"כנראה שבגלל שאני אדם טוב אז מגיע לי" | צילום: חדשות

לפני מספר חודשים הגיע לארץ LIBRE, אמן הגרפיטי המפורסם ממקסיקו, על מנת לקחת חלק בתערוכת אמנות רחוב יחד עם אמנים ישראליים נוספים. כל הציורים בתערוכה הוצגו על קירות בניין המשביר המיתולוגי בשכונת פלורנטין בתל אביב שמיועד להריסה.

 LIBRE השתתף בעברו בשורת פרויקטים גדולים ברחבי העולם, שבמסגרתם נתן ביטוי לנושאים הקשורים למהגרים, פליטים, וקבוצות מוחלשות אחרות בחברה. גם בתערוכה בישראל הוא בחר להקדיש את יצירתו לנושאים אלה ובמהלך שהותו בארץ הוא ביקר בבית הספר ביאליק-רוגוזין.

כשפגש את פואד הוא התרשם מאוד מאישיותו ומיחסו לילדים והחליט לצייר אותו על הבניין. "כולם התלהבו, הילדים באו עם המכוניות בערב לראות את זה", מספר פואד בהתרגשות, "כולם שאלו, למה אתה? כנראה שזה בגלל שאני בן אדם טוב, זה מי שאני, אז מגיע לי".

בשנה הקרובה, עד שייבנה במקומו פרויקט Florentin Square של החברות טריגו נדל"ן וסיטיאל השקעות, בניין המשביר הישן ועליו הציור של פואד ישמש כמרכז תרבות ואמנות. מעל ל-2,000 מ"ר משטחו יכללו חללי עבודה בתמיכת עיריית תל אביב עבור אמנים מתחומים שונים.

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו