"איך אישה שנשמעה נחמדה בטלפון מנסה לשקר ולהונות מבלי להניד עפעף?": בחודשים האחרונים קיבלו קשישים מרחבי הארץ שיחת טלפון, כשבקו השני היו אנשים שהציגו את עצמם לפעמים כמי שמונו על ידי המדינה ולפעמים על ידי חברות האשראי, כדי לסייע ולסגור את החובות שנוצרו על ידי נוכלי עוקץ הקשישים. אך מדובר בעוקץ: שלא כמו בעוקצי הקשישים הקודמים, כאן זה לא רק כדי לעזור להם לסגור את החוב כביכול, אלא כדי לא להיגרר לבתי המשפט.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

לפי מה שמספרים, השיטה עובדת כך שתמורת "סגירת החובות" צריך הקשיש לשלם אלפי שקלים. בהתחלה הם קראו לעצמם "מרכז הסחר" וגם לשרה אגוזי - שבעבר סיפרה במהדורה המרכזית כיצד נעקצה ונותרה עם חובות אדירים - הגיעה השיחה הזו. הנוכלים הצליחו להפוך את הרעש התקשורתי והפעילות סביב עוקץ הקשישים לדרך נוספת לעקוץ שוב.

ל', קשישה בת 92 שניסו לגבות ממנה כספים במרמה מספרת כי הנציגה שצלצלה אליה שאלה אותה איך קוראים לה ולפי זה אמרה את מספר תעודת הזהות שלה. אחרי של' אישרה לה כי זה אכן מספר הזהות, האישה בקו השני שהזדהתה מאותה חברה אמרה לה שהיא רואה שרימו אותה ב-4,000 שקלים וכי מגיע לה 38 אלף שקל".

ג', קשישה בת 82 שגם אותה רימו מספרת כי כאשר שאלה איך היא מקבלת את הכסף, הנציגה אמרה לה שהכסף נמצא בבית משפט - ורק אחרי שתשלם עליו מע"מ יוכלו לשחרר את הכסף.

הנציגה התקשרה שוב והפעם הציעה לג' שהיא תשלח אליה שליח שיאסוף את הצ'ק, אך ג' ענתה לה שכרגע אין לה כסף. "אני מרגישה מבוזה, איך אישה שנשמעה לי מאוד נחמדה בטלפון מנסה לשקר ולהונות אותי מבלי להניד עפעף? אל תאמינו לאף אחד", אמרה ג'.

שיטת עוקץ חדשה. אילוסטרציה (צילום: bacho12345, חדשות)
שיטת עוקץ חדשה. אילוסטרציה | צילום: bacho12345, חדשות

"לשרלטנים האלה פשוט אין גבולות, הם יכולים להתחזות לעורכי דין, הם משתמשים בשמות של חברות שלא קיימות בשוק", מספרת מירב כהן, ראש מטה המאבק בעוקץ הקשישים ממפלגת "כחול לבן". "הם לא יהססו להציג את עצמם כנציגים של מס הכנסה או הוצאה לפועל, והם מאוד מאוד מתוחכמים".

מטה המאבק בעוקץ הקשישים של מירב כהן, יחד עם לשכת החוקרים הפרטיים הגיעו כדי לתפוס את השליח שהגיע אל אחת הקשישות על חם. גם כאן הסיפור חוזר על עצמו: מזמינים שליח כדי שיאסוף את הכסף, הוא לא משתף פעולה, מזמינים משטרה שתאסוף ממנו את הפרטים ותתקרב אל עבר החברות שעומדות מאחוריהם.

השליח הועבר להמשך טיפול של המשטרה שמבררת האם הוא אכן רק שליח מזדמן או שיכול להוביל למי שמנהל את המערך הזה. מי הם מרכז הסחר לא הצלחנו לגלות, במספרי הטלפון מהם חייגו לא ענו או היו מנותקים, אבל דבר אחד ברור מאוד: מי שלא הייתה להם בושה לרמות קשישים הלכו צעד אחד רחוק יותר ומנצלים את מצוקתם כדי לעוקץ שוב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו