ישראל במקום הראשון באירופה בהשמנת ילדים, ובפריפריה סובלים יותר: לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כל עשרת המקומות הראשונים בערים הסובלות מהשמנת ילדים, הם יישובים ערביים בפריפריה. "לצערנו, המצב הסוציו-אקונומי הוא הקובע", הסביר מנהל מרכז כושר ובריאות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אמדה את השמנת היתר בקרב ילדים בכיתות א' ו-ז' ברשויות השונות, ומצאה כי ג'יסר א-זרקא ממוקמת במקום הראשון. ברשות, שמצבה הסוציו-אקונומי נמוך גם ביחס ליישובים הערביים בארץ, סובלים 44% מילדי כיתה א' מהשמנת יתר, ו-59% מתלמידי כיתה ז'. כלומר, יותר ממחצית התלמידים.

גם כשעוברים את העשירייה הראשונה ומגיעים ליישובים היהודיים, במקומות הראשונים לא נמצאות ערים ממרכז הארץ. בקרב כיתות א' הרשויות הראשונות הן נשר, קריית עקרון וטירת הכרמל עם יותר מ-30% מהילדים, ובקרב כיתות ז' אלו יוקנעם עילית, אשקלון וקריית-ים.

"מי שנמצא בפריפריה יש לו פחות כסף, ומי שיש לו פחות כסף קונה מצרכים פחות בריאים: פחות ירקות, יותר קמחים לבנים", הסביר את המצב דן אברמוב, מנהל מרכז כושר ובריאות. "אין שם מנעד רחב של חוגים ושל מרכזי ספורט, אז משעמם. וכשמשעמם לנו אנחנו אוכלים יותר".

שמואל אבוהב, מנכ"ל משרד החינוך, תיאר את פתרונות המשרד לבעיה החמורה, שמסכנת את בריאותם והתפתחותם התקינה של ילדינו: "סיכמנו עם משרד הביטחון שכל הספורטאים המצטיינים שנמצאים בשירות צבאי יבואו לבתי הספר ויסייעו בתוספת ובתגבור של פעילות גופנית". אבוהב גם תיאר התקנה של מתקני כושר רבים ברחבי הארץ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו